Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
05/06/2023 - 19:10

Nowy Sącz: prezydent podał nam datę uruchomienia nowego mostu nad Kamienicą

Remont Al. Piłsudskiego skończy się lada dzień. A kiedy będzie można w końcu korzystać z nowego mostu na Kamienicy? Prezydent Ludomir Handzel przekazuje za naszym pośrednictwem bardzo dobre wieści. Sprawdźcie szczegóły.

Nowy Sącz: optymista z prezydenta? Podał datę puszczenia ruchu na nowym moście na Kamienicy

Gdy rozmawialiśmy dziś z prezydentem Ludomirem Handzlem o tym, kiedy w końcu przebudowywane właśnie Aleje Piłsudskiego będą w końcu w pełni przejezdne – szczegóły w publikacji Nowy Sącz: kiedy naprawdę skończy się drogowa udręka na Piłsudskiego? Prezydent podaje datę – samorządowiec podzielił się kolejną wyjątkowo optymistycznie brzmiącą informacją dla kierowców. – W lipcu chcemy też puścić już ruch na nowym moście na Kamienicy – zadeklarował nasz rozmówca.

Nowa konstrukcja wyposażona jest w trzy przęsła i mierzy aż osiemdziesiąt cztery metry długości. Są tu dwa pasy jezdni, każdy o szerokości czterech  metrów. Rowerzystom służyć będzie wydzielona ścieżka pieszo-rowerową. W ramach inwestycji przebudowywane są także drogi dojazdowe do nowej przeprawy.

Zobacz też: Te skały to prawdziwe zagrożenie. Kto zrobi porządek na drodze w Przydonicy?

Dziś kierowcy muszą jednak korzystać z mostu tymczasowego, który rozebrany zostanie dopiero po dopięciu całości prac przy nowym moście.

Wykonawcą inwestycji opiewającej aż na 13 644 366 zł brutto jest firma Primost Południe Sp. z o.o. z Będzina, z którą miasto podpisało umowę w listopadzie zeszłego roku. Na marginesie warto też dodać, że nowy most będzie objęty 10-letnią gwarancją.

Przeprawa ma ogromne znaczenie dla całego regionu. Korzystają z niej kierowcy nie tylko z Nowego Sącza, ale również z gmin Kamionka Wielka, Grybów, miasta Grybowa i Krynicy-Zdroju. ([email protected] Fot.: ES) (C) Materiał chroniony prawem autorskim

Nowy Sącz: optymista z prezydenta? Podał datę puszczenia ruchu na nowym moście na Kamienicy
Remont Al. Piłsudskiego skończy się lada dzień. A kiedy będzie można w końcu korzystać z nowego mostu na Kamienicy? Prezydent Ludomir Handzel przekazuje za naszym pośrednictwem bardzo dobre wieści. Sprawdźcie szczegóły. (Fot.: ES)


Dziękujemy za przesłanie błędu