Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
05/09/2022 - 06:00

Nowy Sącz: prezydent niezadowolony z tempa prac na stadionie Sandecji

Prezydent Nowego Sącza nie jest zadowolony z tempa prac na budowie stadionu Sandecji przy ul. Kilińskiego. Według Ludomira Handzla wykonawca tej potężnej inwestycji – Grupa Blacbird ma opóźnienie sięgające przynajmniej półtora miesiąca.

Pierwszego czerwca wykonawca wyburzył budynek przy ul. Kilińskiego, w którym znajdowały się m.in. biura klubu i sala konferencyjna. W tym samym miejscu powstaje teraz zaplecze z nowoczesnymi szatniami. Nowy stadion Sandecji ma być oddany do użytku 30 czerwca 2023 roku.

Budowa nowoczesnego stadionu na 8111 miejsc trwa. Z każdym upływającym tygodniem widać postęp prac. Obiekt coraz bardziej przypomina stadion. Ale prezydent Nowego Sącza nie jest zadowolony z tempa prac na tym obiekcie.

- Nie jestem zadowolony z tempa budowy stadionu – mówi gospodarz miasta. – Myślę, że można to robić szybciej. Sądzę, że w tej chwili mamy opóźnienie sięgające od półtora do dwóch miesięcy. Chciałbym, aby pierwszy mecz odbył się na wiosnę. Mam nadzieję, że będziemy spełniali już niezbędne wymogi, czyli będziemy mieli tysiąc krzesełek. Może to się uda?

Zadawalające jest to, że wykonawca ma już za sobą najtrudniejsze i najbardziej pracochłonne prace, których nie widać. Jest to wszystko to, co znajduje się pod ziemią. Gotowa jest murawa, parkingi. Wszystkie instalacje są doprowadzone.

Prezydent napomknął również, że miasto przygotowuje się do tego, by na nowym stadionie można było również organizować gale boksu zawodowego.

[email protected], fot. MP.Dziękujemy za przesłanie błędu