Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
12/07/2021 - 17:35

Nowy Sącz: pręty z drogi nie wyłażą, ale remont ulicy Obłazy i tak zrobią

O ulicy Obłazy w Nowym Sączu przyszło nam pisać już trzeci raz w bardzo krótkim czasie. Tym razem wieści są bardzo optymistyczne – Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont najbardziej uszkodzonego odcinka.

Nowy Sącz: pręty z drogi nie wyłażą, ale będzie obiecany remont ulicy Obłazy

Pierwszy raz pisaliśmy o ulicy Obłazy na osiedlu Falkowa w marcu tego roku. - Od dwóch lat w imieniu mieszkańców interpeluję o likwidację tego niebezpiecznego miejsca, ale wciąż słyszę, że brak jest pieniędzy. Jak to się ma do składanych obietnic prezydenta, że w pierwszej kolejności miasto będzie interweniować właśnie w takich miejscach? – alarmował wtedy radny Artur Czernecki, który jednocześnie jest szefem zarządu osiedla Falkowa twierdząc, że sytuacja jest tak poważna, że mieszkańcy sami wycinają wystające z drogi pręty.

Potem już w maju prezydent Ludomir Handzel na łamach portalu Sądeczanin.info zadeklarował. - - Wszelkie usterki na ulicy Obłazy, które stanowią bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa zostaną natychmiast usunięte w trybie doraźnym przez naszych drogowców.

I rzeczywiście. Jeszcze dyrektor MZD Adam Konicki osobiście pojechał na miejsce, by dopilnować napraw. Ale z tego, co od niego usłyszeliśmy, sytuacja aż tak dramatycznie nie wyglądała a już na pewno nie wystawał z drogi żaden pręt.

Tak czy siak prezydent tak czy siak, po systematycznych zgłoszeniach od mieszkańców, podjął decyzję, że ulica Obłazy – od ulicy Ziołowej - jeszcze w tym roku zostanie objęta całkowitym, gruntownym remontem. – Już pracujemy nad projektem – zaznaczał na zakończenie.

- Mieszkańcy liczą na utwardzenie nawierzchni na całej długości. Bo niektóre odcinki nawet nie mają płyt, ani asfaltu, to drogi gruntowe utwardzone jedynie żwirem – usłyszeliśmy z kolei od radnego Grzegorza Ledzińskiego.

Dziś mamy potwierdzenie tych deklaracji – Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na modernizację wspominanego przez prezydenta odcinka zniszczonej drogi. Roboty mają być w wykonane w sposób przewidziany dla dojazdów do gruntów rolnych. Z dokumentacji przetargowej wynika, że nawierzchnia drogi ma być betonowe i będą pobocza z kruszywa. Termin składania ofert upływa 23 lipca. ([email protected] Fot.: MZD)Dziękujemy za przesłanie błędu