Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
18/12/2021 - 14:55

Nowy Sącz: poznajcie 9–letniego zdobywcę Korony Gór Polski [ZDJĘCIA]

Dopóki będą tacy wytrawni piechurzy, jak 9-letni Piotr Ciesielka z Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu to szlaki górskie będą pełne turystów. Piotruś do zebranych już górskich odznak, zdobytych za chodzenie po górach dołączy jeszcze jedną, bardzo prestiżową - „Zdobywca Korony Gór Polski”. Jest ona przyznawana przez przewodnicką brać z Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

No i właśnie, niedawno w Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Nowym Sączu pojawili się przedstawiciele przewodnickiej braci. Przyjechała prezes Zarządu Głównego PTT Jolanta Augustyńska. Towarzyszy jej Władysław Łoboz, wiceprezes Oddziału PTT BESKID w Nowym Sączu. Po co? Po to, by dziewięcioletniemu Piotrusiowi wręczyć tę odznakę.

Czytaj także: Jazowsko: choć ma dopiero sześć lat zdobył odznakę „Ku Wierchom” PTT

Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Nowym Sączu od zawsze wspierał i wspiera udział dzieci i młodzieży w aktywnym wypoczynku, zwłaszcza teraz, kiedy raz po raz kolejny szkoły przeszły – na razie - na krótkie nauczanie zdalne.

- Dla nikogo chyba nie jest tajemnicą, że musimy dbać nie tylko o rozwój umysłowy, intelektualny, ale i fizyczny dzieci i młodzieży - mówi Władysław Łoboz, wiceprezes Oddziału PTT BESKID w Nowym Sączu. -  „W zdrowym ciele, zdrowy duch” to hasło było i jest jak najbardziej na czasie.

Polskie Towarzystwo Turystyczne proponuje różne formy aktywnego wypoczynku. Jedną z nich, by chodzić po górach są zachęty w postaci różnorodnych odznak turystycznych, które już najmłodsze dzieci mogą zdobywać. Na przykład dla dzieci w wielu od 4 do 14 lat dedykowana jest odznaka „Ku Wierchom”. Wymagania są dość proste. Warunkiem zdobycia GOT PTT „Ku Wierchom” jest spędzenie 12 godzin na szlakach górskich.

Goście z PTT podczas wizyty w Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Nowym Sączu zapukali do jednej z sal, w której lekcje miała klasa 3 m z wychowawczynią Wiolettą Bodziony. To właśnie w niej uczy się 9-letni Piotr Ciesielka. Mimo młodego wieku, to już bardzo wytrawny turysta.

Jego pierwszy wpis w książeczce GOT PTT to maj 2015 rok – mając trzy lata już rozpoczął poznawanie uroków polskich gór (a pewnie wcześniej już bywał na szlaku). Piotrek posiada już wiele odznak.

Przedstawiciele PTT tym razem wręczyli mu dwie: małą srebrną GOT PTT i dyplom oraz odznakę „Zdobywcy Korony Gór Polski”. Zwłaszcza ta druga odznaka robi wrażenie. Nawet w środowisku dorosłych turystów, ma znaczącą rangę.

- Na pamiątkę spotkania dzieci z klasy otrzymały naklejki z logo naszej organizacji i ulotkę z opisem prawie 50 km tras „Szlaki spacerowe PTT w okolicy Nowego Sącza” – dodaje Władysław Łoboz z PTT. - Zachęcamy do aktywności, do wycieczek, czy poobiednich spacerów.

Prezes Zarządu PTT Jolanta Augustyńska przywiozła do szkoły sporo sprzętu i akcesoriów turystycznych, ale też odpowiadała na wiele dociekliwych pytań. Wychowawczyni klasy przygotowała także prezentację multimedialną o PTT.

i.[email protected], fot. PTT Oddział Beskid w Nowym Sączu.

Nowy Sącz: poznajcie 9 – letniego zdobywcę Korony Gór Polski [ZDJĘCIA]
Dopóki będą tacy wytrawni piechurzy, jak 9-letni Piotr Ciesielka z Katolickiej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu to szlaki górskie będą pełne turystów. Piotruś do zebranych już górskich odznak, zdobytych za chodzenie po górach dołączy jeszcze jedną, bardzo prestiżową - „Zdobywca Korony Gór Polski”. Jest ona przyznawana przez przewodnicką brać z Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu