Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
16/04/2024 - 19:05

Nowy Sącz pożegnał Mariana Ryczka, byłego geodetę powiatowego. Odszedł wspaniały człowiek

Rodzina, przyjaciele, znajomi, mieszkańcy Nowego Sącza odprowadzili na miejsce wiecznego spoczynku śp. Mariana Ryczka, byłego dyrektora Wydziału Geodezji i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, byłego geodetę powiatowego.

Marian Ryczek zmarł 10 kwietnia w wieku 75 lat. Był człowiekiem niezwykle życzliwym ludziom. W latach 1984 – 1998 pracował w Urzędzie Wojewódzkim w Nowym Sączu, a od stycznia 1999 r. do 23 listopada 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu jako dyrektor Wydziału Geodezji i Budownictwa i jako Geodeta Powiatowy.

Marian Ryczek był także prezesem Zarządu Oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Nowym Sączu. Jak podaje Jerzy Leśniak w „Nowej Encyklopedii Sądeckiej, Marian Ryczek był autorem specjalistycznych publikacji i opracowań geodezyjnych dla Nowego Sącza, między innymi osiedli Milenium, Barskie II i Wojska Polskiego, obwodnicy nad rzeką kamienica, oczyszczalni ścieków w Wielopolu. Był także organizatorem ogólnopolskich konferencji geodetów. Radnym gminy Chełmiec w latach 2002 – 2006.

– Pan Marian był życzliwy dla pracowników i klientów urzędu. Z pasją realizował powierzone mu zadania, których z roku na rok było coraz więcej. Miał wieloletnie doświadczenie, służył radą i pomocą w trudnych sprawach. Potrafił też rozwiązywać problemy i cierpliwie rozmawiać z ludźmi – tak wspominają zmarłego dyrektora pracownicy Starostwa Powiatowego.

Marian Ryczek spoczął na cmentarzu komunalnym przy ul. Śniadeckich w Nowym Sączu.

Rodzinie śp. Mariana Ryczka redakcja „Sądeczanin” składa kondolencje.

[email protected], fot. fb/Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, źródło fb/Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu i J. Leśniak „Nowa Encyklopedia Sądecka”.Dziękujemy za przesłanie błędu