Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
28/01/2021 - 20:15

Nowy Sącz: popularna ścieżka rowerowa będzie przedłużona? Jest na to szansa

Oddana do użytku w 2019 roku ścieżka pieszo-rowerowa wzdłuż rzeki Kamienica, od kładki na wysokości salonu Agata Meble do kładki wiszącej na wysokości ronda Solidarności cieszy się olbrzymią popularnością wśród sądeczan. Czy ta ścieżka zostanie przedłużona?

Istniejąca wzdłuż rzeki Kamienica ścieżka jest wykorzystywana przez rowerzystów, spacerowiczów i biegaczy zarówno latem, jak i zimą. Przypomnijmy to miejsce do rekreacji zostało zrealizowane w ramach projektu „Przystanek Kultura”, w który zaangażowała się między innymi Fundacja Sądecka.

Wielu mieszkańców, którzy korzystają z tej ścieżki ma jednak niedosyt. Chcieliby, aby ścieżka pieszo-rowerowa była przedłużona w drugą stronę i kończyła się na wysokości Skałek. Czy jest na to szansa?

Z takim pytaniem zwróciliśmy się do biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Czytaj także: Nowy Sącz: nowa atrakcja przy ścieżce pieszo-rowerowej nad Kamienicą [ZDJĘCIA]

Okazuje, że taka szansa jest. Mowa o odcinku od kładki na wysokości salonu Agata Meble, który kończyłby się właśnie na wysokości Skałek. Teraz ten teren wzdłuż rzeki Kamienicy jest zarośnięty krzakami, a spacerowicze wydeptali sobie sami ścieżkę.

- Nowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż prawego brzegu rzeki Kamienicy jest obecnie na etapie projektowania – czytamy w informacji, jaką Sądeczanin otrzymał z Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Pracownicy Wydziału Inwestycji chcą w tym roku przygotować niezbędną dokumentację. Ścieżka ma być asfaltowa i mieć wydzieloną część dla spacerowiczów. Powinna mieć około kilometra długości.

W okolicy powstaną też elementy małej architektury oraz miejsce biwakowe z wiatą.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020