Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 października. Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
04/02/2015 - 09:25

Nowy Sącz: Policyjny pościg za pijanym kierowcą

Policjanci prewencji zatrzymali nocny rajd 22 – letniego kierowcy bmw, który prowadził samochód mając 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że mężczyzna ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2020 roku.
W niedzielę (1 lutego) po godzinie 2 w nocy policjanci patrolujący ul. Lwowską w Nowym Sączu zwrócili uwagę na samochód marki BMW, którego tor jazdy wskazywał na to, że jego kierowca może być pod wpływem alkoholu.

- Funkcjonariusze dali mężczyźnie sygnał do zatrzymania pojazdu, lecz ten zignorował polecenie i jeszcze przyspieszył – powiedziała naszemu portalowi mł. asp. Iwona Grzebyk – Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg. 22-latek nie zważając na bardzo trudne warunki na drodze usiłował uniknąć kontroli wjeżdżając w ulicę Broniewskiego, a następnie Okulickiego i Sucharskiego. Samochód BMW został zatrzymany.

- Podczas kontroli okazało się, że kierujący BMW znajduje się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna prowadził samochód mając w organizmie 2 promile alkoholu – dodaje rzeczniczka sądeckiej policji. – Funkcjonariusze ustalili również, że 22-latek, mieszkaniec powiatu nowosądeckiego ma sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do roku 2020.

Tego samego dnia policjanci sądeckiej "drogówki" udaremnili również dalszą jazdę znajdującej się pod wpływem alkoholu 31-letniej mieszkance Sądecczyzny. Kobieta została zatrzymana do kontroli w miejscowości Dąbrowa. Badanie alkomatem wykazało, że prowadziła ona samochód mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. W efekcie 31-latka straciła prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu.

Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz zakaz prowadzenia pojazdów do lat dziesięciu, natomiast za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi do trzech lat więzienia.

(MIGA)
Fot, KMP w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)