Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
30/01/2023 - 11:10

Nowy Sącz: pogoda na pierwszy tydzień ferii. Znowu sypnie śniegiem

Ferie zimowe w naszym regionie właśnie się rozpoczęły. Jakby specjalne z tej okazji, miłą niespodziankę szykuje nam pogoda. W tym tygodniu przygotujmy się na nową dostawę śnieżnego puchu.

Nie przegap: Lawina śnieżna porwała trzech polskich taterników. Dwóch nie przeżyło

W tym tygodniu na Sądecczyźnie nie ma co liczyć na przejaśnienia. Zachmurzone niebo zwiastować będzie opady śniegu. W dzień temperatura będzie utrzymywać się na ogół na plusie, więc prawdopodobnie unikniemy drogowego paraliżu.

W poniedziałek, 30 stycznia, w Nowym Sączu termometry wskażą maksymalnie 2 stopnie na plusie. Przez cały dzień będzie wiał silny wiatr, mogą też pojawić się lekkie opady śniegu. W górach wiatr może osiągnąć prędkość nawet do 80 kilometrów na godzinę. Z uwagi na zamiecie śnieżne, lepiej odłożyć więc górskie wędrówki na inny dzień.

W nocy z poniedziałku na wtorek temperatura spadnie do 0 stopni Celsjusza. W ostatni dzień stycznia, aż do wieczora w naszym regionie pojawiać się będą lekkie opady śniegu. W ciągu dnia termometry nie przekroczą 2 kresek powyżej zera. W górach wciąż będzie wiał silny wiatr.

Noc z wtorku na środę będzie nieco chłodniejsza. W Nowym Sączu zobaczymy minus 2 stopnie Celsjusza. W środę, 1 lutego, przez dzień możemy spodziewać się opadów deszczu i śniegu. Termometry pokażą 4 stopnie na plusie.

Zobacz również: Takiej zimie wiele można wybaczyć… Cudowne ujęcia zimowej Sądecczyzny z lotu ptaka

Na czwartek, 2 lutego, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla naszego regionu. Ostrzeżenie obowiązuje na terenie całego województwa małopolskiego.

Noc z czwartku na piątek przyniesie nam większy mróz. W Nowym Sączu możemy się spodziewać około 5 kresek na minusie. Piątek, 3 lutego, będzie pochmurny z temperaturą około 0 stopni Celsjusza w mieście. Przez dzień może też sypać śnieg.

Pogoda lekko zepsuje się w kolejny weekend. Synoptycy zapowiadają w naszym regionie opady śniegu i deszczy ze śniegiem. Szczegółową prognozę pogody na weekend znajdziecie na naszym portalu już w piątek. ([email protected], fot. Daniel Szlag)

Dziękujemy za przesłanie błędu