Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
13/02/2023 - 11:25

Nowy Sącz. Pogoda na cały tydzień

I znowu zima jest w odwrocie. Do Polski napływa fala ciepłego powietrza. W tym tygodniu temperatury będą plusowe. Czekają nas ciepłe jak na tę porę roku dni.

Zima znowu postanowiła się wycofać? Jak podaje TVN Meteo w  drodze do Polski jest niejedna fala ciepłego powietrza. Kolejne dni zapowiadają się wręcz wiosennie.  Czy ta wiosna dotrze też do Nowego Sącza?

czytaj też Co zobaczył jasnowidz? Znalazł ciało samobójczyni w Nowym Sączu, teraz znowu ma potworne wizje

Europejską pogodą rządzi teraz wyż, którego centrum w najbliższych dniach będzie znajdować się nad środkową częścią Europy. W tej sytuacji chłodne powietrze jest odpychane nad wschodnią część kontynentu, skąd przedostaje się na Bałkany oraz do Włoch – wyjaśnia synoptyk Tomasz Zubilewicz. O ociepleniu mówią też prognozy IMGW.

Poniedziałek w Nowym Sączu zimy nie przypomina. Do końca dnia utrzyma się dodatnia temperatura i przelotne opady deszczu. Pod wieczór  słupki rtęci spadną poniżej zera. Na drogach zrobi się ślizgawica.

Nie lepiej będzie we wtorek. W południowo-wschodniej Polsce miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, a na obszarach podgórskich  deszczu ze śniegiem oraz śniegu. W  ciągu dnia w naszym regionie  temperatura utrzyma się na poziomie czterech stopni powyżej zera.

W środę na Sądecczyźnie się rozpogodzi. Zapowiada się słoneczny dzień. Termometry pokażą 7 stopni Celsjusza. W czwartek więcej chmur, ale słońca nie zabraknie. Temperatura utrzyma się na takim samym poziomie. W piątek pochmurno i więcej opadów deszczu, w górach także deszczu ze śniegiem i śniegu.

czytaj też Ta historia łamie serce. Śmierć wyciągnęła ręce po małego Kacperka spod Limanowej 

Co ze śniegiem na stokach narciarskich?  Na ostatnie dwa tygodnie ferii na pewno go na Sądecczyźnie  nie zabraknie. Przez cały tydzień w nocy słupki  rtęci będą spadać poniżej zera. To oznacza, że  armatki będą mogły produkować sztuczny biały puch.  

Jaki szykuje się weekend? Wedle zapowiedzi synoptyków z IMGW w naszym regionie powieje porywisty wiatr, pokropi deszczem i deszczem ze śniegiem. ([email protected]) fot. SS

Dziękujemy za przesłanie błędu