Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
23/01/2019 - 09:55

Nowy Sącz: po dworku na plantach przestanie hulać wiatr. Co tam będzie?

W zabytkowym budynku na plantach miejskich, nieopodal Małej Galerii przy ul. Jagiellońskiej 37 w Nowym Sączu rozpoczął się nareszcie zapowiadany remont. Od dłuższego już czasu budynek był zamknięty na cztery spusty. Co tam będzie? Swoją siedzibę znajdzie w nim Dzienny Dom Seniora.

W nowej placówce opiekę, jak również aktywizację będzie miało zapewnioną sześćdziesiąt osób niesamodzielnych w wieku 60 +. Projektem będą objęci również ich opiekunowie. 

Osoby niesamodzielne będą przebywały w tej placówce od poniedziałku do piątku przez osiem godzin dziennie. Uczestnicy będą mieli zapewniony dojazd do ośrodka, specjalistyczne wsparcie oraz wyżywienie w trakcie pobytu. 

Do potrzeb osób niesamodzielnych i niepełnosprawnych zostanie przystosowane również podwórko.

Dzienny Dom Seniora będzie prowadził Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu.

Pierwszy etap remontu i adaptacji  budynku ma być zakończony 21 lutego. Koszt tych prac wyniesie ponad 253 tysiące złotych (brutto). Na II etap remontu rozpisano przetarg.

Uruchomienie Dziennego Domu Seniora w Nowym Sączu pochłonie 2 832 652, 40 zł. Jest to unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Miasto dokłada do tego zadania z budżetu ponad 162 tysiące złotych.

[email protected], fot. IM.

Dzienny Dom Seniora na Plantach
Dzienny Dom Seniora na Plantach


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)