Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 sierpnia. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
20/04/2019 - 18:05

Nowy Sącz: pierwsza taka placówka dla seniorów. Warto skorzystać

W przyszłym miesiącu zostanie uruchomiony Dzienny Dom Seniora. Remont zabytkowego budynku przy ul. Jagiellońskiej 37 na sądeckich plantach zbliża się ku końcowi. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi właśnie nabór do tej placówki. Rekrutacja trwa do 20 maja. Udział w zajęciach, które będą się tam odbywały jest bezpłatny.

Dzienny Dom Seniora będzie prowadzony przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Sączu. W nowej placówce opiekę, jak również aktywizację będą miały zapewnione osoby starsze, samotne, a także niesamodzielnie powyżej sześćdziesiątego roku życia.

- Z oferty Dziennego Domu Seniora mogą skorzystać osoby spełniające wspomniane kryterium wiekowe - mówi Agnieszka Małecka, z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. - Osoby, których stan zdrowia nie wymaga całodobowej opieki, a także osoby niesamodzielne, które ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. 

Dzienny Dom Seniora oferuje 8-godzinny pobyt, dwa posiłki dziennie, transport do i z placówki.

- W niej będą się odbywały m.in. spotkania z muzyką, filmem, sztuką, jak również ćwiczenia ruchowe - dodaje Małecka.

Osoby uczestniczące w tym projekcie  mogą liczyć na spacery, wycieczki i inne zajęcia zgodnie z zainteresowaniami a także opiekę wykwalifikowanej kadry, która zapewni również organizację czasu wolnego. 

Projektem będą objęci również opiekunowie wspomnianych osób.

Osoby zainteresowane ofertą Dziennego Domu Seniora proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem: 18 444 36 23, wew. 14, 16 / tel. kom. 604 907 560; bezpośredni kontakt w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Żywieckiej 13, 33 – 300 Nowy Sącz (Punkt Pierwszego Kontaktu, pokój nr 8 na parterze).

Pierwsza grupa seniorów, która będzie uczestniczyła w zajęciach w Dziennym Domu Seniora będzie liczyła 30 osób powyżej 60. roku życia i 15 opiekunów. Rekrutacja kolejnej grupy (25 seniorów i 15 opiekunów) planowana jest już w listopadzie, a kolejna w czerwcu 2020 roku

Uruchomienie Dziennego Domu Seniora w Nowym Sączu pochłonie ponad 2,8 mln zł. Jest to unijne dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Miasto dokłada do tego zadania z budżetu ponad 162 tysiące złotych.

[email protected], fot. IM.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"