Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lipca. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
24/01/2020 - 16:00

Nowy Sącz: parking z płyty rynku miał zniknąć i…dalej działa

Kilka tygodni temu prezydent Nowego Sącza, przychylając się do woli mieszkańców, którzy w miejskiej ankiecie internetowej opowiedzieli się za likwidacją parkingu na płycie sądeckiego rynku zdecydował, że tak się stanie.

Także portal Sądeczanin.info zapytał wtedy we własnej sondzie Czytelników, jakie mają zdanie na ten temat. I oni także opowiedzieli się za tym, aby parkingu na płycie rynku nie było.

O tym, że parking funkcjonujący na płycie sądeckiego rynku, zaledwie kilka metrów od ratusza nie jest dobrym miejscem mówiło się od lat. O to, aby przenieść go w inne miejsce apelowali nie tylko mieszkańcy, ale także radni tej i poprzedniej kadencji. Argumentowali to tym, że w tak reprezentacyjnym miejscu, a takim jest płyta rynku, parkingu nie powinno w ogóle tam być.

Od przeprowadzenia ankiety wśród sądeczan upłynęło już kilka tygodni. Zapytaliśmy prezydenta miasta co dalej z parkingiem na płycie sądeckiego rynku?

- Wstępna decyzja jest taka, aby parking znajdujący się na płycie rynku służył jeszcze mieszkańcom oraz przyjezdnym przez ferie zimowe – mówi prezydent Ludomir Handzel. – Ale jesteśmy daleko zaawansowani, jeśli chodzi o stworzenie czterdziestu dodatkowych miejsc przy ul. Romanowskiego. Ponad sto miejsc parkingowych ma także powstać na tzw. podskarpiu (w rejonie wyjścia z ul. Bulwar Narwiku na ul. Matejki). Będzie to jednak inwestycja prywatna.

- Rozważamy także wykorzystanie terenów znajdujących się przy nowym moście heleńskim pod tereny parkingowe – dodaje Ludomir Handzel.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)