Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 18 kwietnia. Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy
30/12/2019 - 11:15

Nowy Sącz: ostatnia sesja w 2019 roku z programem osłonowym

Lokalny program osłonowy dla mieszkańców Nowego Sącza do wody i ścieków jest dzisiaj kluczowym punktem ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta Nowego Sącza. Jeśli radni zdecydują się go przyjąć, to nie wszyscy mieszkańcy, tak, jak dotychczas, będą mogli liczyć w 2020 roku na dopłaty z budżetu miasta.

Dzisiaj zostanie dokończona przerwana sesja przedświąteczna z 20 grudnia.

Przypomnijmy, że kiedy radni dotarli do punktu szesnastego porządku obrad, czyli dotyczącego właśnie lokalnego programu osłonowego, będącego autorskim programem prezydenta Nowego Sącza, to nad tym punktem zaczęła się ożywiona dyskusja.

Radni opozycyjnego wobec prezydenta Ludomira Handzla klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz grzmieli, że program jest niedopracowany i apelowali do gospodarza miasta o to, aby przywrócił dopłaty do wody i ścieków dla wszystkich mieszkańców Nowego Sącza.

Czytaj także: Nowy Sącz: najpierw uprzedzał, potem przerwał sesję Rady Miasta

Toczącą się dyskusję i sesję przerwał wtedy wiceprzewodniczący Rady Miasta Artur Czernecki, argumentując, że jest już późna pora.

Jaka będzie decyzja sądeckich radnych w sprawie programu osłonowego? Zobaczymy. Początek obrad o godz. 15.

W porządku obrad są też punkty dotyczące między innymi przyjęcia dwóch planów zagospodarowania przestrzennego miasta Nowego Sącza.

Jeden projekt obejmuje częściowo obszar osiedli Gołąbkowice, Falkowa i Piątkowa, drugi zaś obszar o powierzchni 12,45 ha w południowo-zachodniej części osiedla Gołąbkowice.

W przypadku tego ostatniego planu chodzi o teren, na którym mają być realizowane trzy duże inwestycje, czyli budowa nowego stadionu, parkingu i nowego ratusza przy ul. Kilińskiego.

Czytaj takżeOpozycyjni radni nie zostawili suchej nitki na prezydenckim programie osłonowym

Uchwalenie tego planu zagospodarowania przestrzennego jest konieczne, aby te zadania można było zrealizować. Obecnie obowiązujący plan na to nie pozwala.

W ślad za tym musi być przyjęta też uchwała o przystąpieniu do sporządzenia zmiany „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Nowego Sącza”.

Luk, Fot. Luk.







Dziękujemy za przesłanie błędu