Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 sierpnia. Imieniny: Izy, Rajmunda, Seweryna
15/04/2019 - 10:25

Nowy Sącz: ósmoklasiści chwycili za pióra. Rozpoczęły się ich egzaminy

Punktualnie o godzinie dziewiątej za ósmoklasistami zamknęły się drzwi sal egzaminacyjnych w piętnastu publicznych szkołach podstawowych w Nowym Sączu. Dzisiaj rozpoczęły się egzaminy uczniów, którzy kończą podstawówki.

W Nowym Sączu egzamin odbywa się bez przeszkód. Dyrektorom wszystkich szkół, mimo sytuacji strajkowej, udało się skompletować komisje egzaminacyjne, które czuwają nad prawidłowym przebiegiem egzaminów. W tym roku do egzaminu powinno przystąpić w szkołach publicznych w Nowym Sączu 751 ósmoklasistów.

W Szkole Podstawowej nr 7 im. Obrońców Pokoju w Nowym Sączu dzisiaj rano wszystko było przygotowane na medal.

- Jesteśmy gotowi – mówił jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu Mariusz Horowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7. – Dzisiaj będzie pracowało osiem zespołów. W ich skład weszli nauczyciele – jeden z naszej szkoły i jeden z innej placówki. Współpracujemy ze Szkołą Podstawową nr 21. Trzy zespoły czuwają nad przebiegiem egzaminu uczniów z dostosowaniami.

Dyrektor Horowski nie ukrywa, że w tym roku skompletować komisje egzaminacyjne, ze względu na sytuację strajkową, nie było łatwo.

- W zawodzie pracuje od 25 lat, w tym dwadzieścia jestem dyrektorem szkoły, ale powiem, że tak ciężko, jak teraz nigdy nie było – dodaje Horowski. – Chciałbym jednak zaznaczyć, że ze strony organu prowadzącego otrzymaliśmy bardzo duże wsparcie. Dzięki temu było nam łatwiej.

Ósmoklasiści piszą dzisiaj egzamin z języka polskiego. Na to mają dwie zegarowe godziny, natomiast uczniowie z dostosowaniami mają na niego 180 minut. 

W Szkole Podstawowej nr 7 egzamin zdaje 97 uczniów. Jutro ósmoklasistów czeka egzamin z matematyki, a pojutrze z języka obcego.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)