Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
28/08/2019 - 17:15

Nowy Sącz: opóźnienie w remoncie ulicy „Wstydu”. Dlaczego? [FILM, ZDJĘCIA]

O trzy miesiące wydłuży się remont ulicy Wstydu, czyli Wąskiej w Nowym Sączu. Co jest tego powodem? Okazuje się, że muszą być wzmocnione ściany kamienic stojących przy tej ulicy.

Ulica Wąska łączy ulicę Ducha Świętego z sądeckim rynkiem. Przez wiele lat była zapomnianym traktem.

To właśnie nim szedł prezydent miasta Ludomir Handzel w asyście swojego zastępcy na pierwszą konferencję prasową z dziennikarzami, wkrótce po złożeniu w ubiegłym roku ślubowania i objęciu urzędu.

Wtedy nowy gospodarz miasta deklarował, że ulica zostanie kompleksowo wyremontowana.

I zgodnie z zapowiedziami, remont Wąskiej rozpoczął się w połowie lipca. Zadanie to realizuje ta sama firma, która wykonuje remont nawierzchni ulic w rynku. Z ulicy Wąskiej zdjęto kostkę brukową. Przejście zostało zasłonięte czarną folią. I prace, na razie utknęły.

Według pierwotnych planów remont ulicy Wąskiej miał się właśnie zakończyć z końcem sierpnia. Okazuje się, że remont ulicy opóźni się o trzy miesiące. Nowy termin to koniec listopada.

- Termin zakończenia remontu ulicy Wąskiej został przesunięty na 30 listopada – mówi Jakub Pędzich, z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. - Powodem jest wykonanie niezbędnych prac przy ścianach przylegających kamienic, między innymi ich wzmocnienie.

Koszt remontu ulicy to około 250 tys. złotych.

Nadal jednak ciąg kamienic stojących przy ul. Wąskiej będzie straszył swoim wyglądem. Już dawno temu powinny być wyremontowane. Niestety, jedna znajduje się w rękach prywatnych, a druga tylko w części należy do miasta.

[email protected], fot. IM., Film: Krzysztof Stachura.

Ulica Wstydu w Nowym Sączu
O trzy miesiące wydłuży się remont ulicy Wstydu, czyli Wąskiej w Nowym Sączu. Co jest tego powodem? Okazuje się, że muszą być wzmocnione ściany kamienic stojących przy tej ulicy.


Dziękujemy za przesłanie błędu