Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
12/04/2021 - 19:30

Nowy Sącz: oferty na budowę krytego lodowiska przewyższają budżet

Czas nagli, a wykonawcy budowy zadaszonego lodowiska w Nowym Sączu nadal nie ma. Drugi przetarg na to zadanie postawił przed dylematem władze miasta. Czy miasto unieważni kolejny przetarg czy może zwiększy pulę pieniędzy na realizacje tej inwestycji.

Czytaj także: Co dalej z budową krytego lodowiska? Oferty wyższe niż zakładano

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na budowę zadaszonego lodowiska przy ul. Nadbrzeżnej 34 został unieważniony. Złożone oferty przewyższały i to znacznie kwotę, jaką miasto zamierzało wydać na tę inwestycję. Miasto ogłosiło więc drugi przetarg i sytuacja się, niestety powtórzyła.

Tym razem oferty złożyło sześć firm, które chciały zrealizować to zadanie. I ponownie wszystkie propozycje znacznie przewyższają założony przez miasto budżet inwestycyjny. Przypomnijmy, że na budowę krytego lodowiska w budżecie miasta jest ponad 3,9 mln złotych.

W drugim przetargu najtańsza oferta opiewała na kwotę ponad 5,4 mln złotych, a najdroższa na kwotę ponad 7,9 mln złotych brutto.

- Faktycznie złożone oferty w drugim przetargu przewyższają i to sporo kwotę, jaką mamy na realizację inwestycji – mówi Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. – Musimy dokładnie wszystko przeanalizować i naradzić z panią skarbnik. Jutro, jak sądzę będzie decyzja co robimy.

Kryte lodowisko będzie budowane obok hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie to hala, która zostanie obudowana konstrukcją drewnianą. Obiekt będzie miał też odpowiednią izolację termiczną. Takie zabezpieczenie umożliwi korzystanie z tego obiektu wiosną i jesienią. Izolacja termiczna ma także chronić budynek przed nadmiernym przegrzewaniem się. Dach krytego lodowiska ma być pokryty specjalną membraną.

Zadaszone kryte lodowisko miało być wybudowane w tym roku.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Wizualizacja Urząd Miasta w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020