Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
20/11/2019 - 13:10

Nowy Sącz: od nowego roku więcej za parkingi w strefach płatnego parkowania

Od 1 stycznia 2020 roku w Nowym Sączu trzeba będzie płacić więcej za pozostawienie samochodu w wydzielonej strefie płatnego parkowania. Tylko posiadacze Karty Nowosądeczanina będą mogli liczyć na bezpłatny postój przez 90 minut. Sądeccy radni, tuż przed północą przyjęli tę uchwałę. Radni z klubu „PiS – Wybieram Nowy Sącz” wstrzymali się od głosu.

Darmowy postój przez 1,5 godziny dla posiadaczy Karty Nowosądeczanina był jedną z obietnic wyborczych prezydenta Ludomira Handzla, którą mocno forsował w swojej kampanii wyborczej.

Uchwałę dotyczącą proponowanych zmian i cen za pozostawienie auta w strefie płatnego parkowania, a takich w mieście jest dwie (A i B) rekomendował podczas sesji radnym Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Wraz z podniesieniem opłat w obu strefach zostaną także podniesione opłaty za nieuiszczenie opłaty za postój w strefie płatnego parkowania z 50 do 100 złotych. Wzrastają też ceny abonamentów. Nie dotyczy to sądeczan posiadających Kartę Nowosądeczanina.

Czytaj takżeNowy Sącz: szykują się podwyżki opłat za parkowanie. Oto proponowane stawki:

Dodatkowo od 1 stycznia zostały wprowadzone i inne rodzaje abonamentów, których do tej pory nie było. Dotyczą one m.in. mieszkańców ulicy Sobieskiego oraz osób prowadzących działalność na ul. Wałowej.

Uchwała została przegłosowana tuż przed północą, po kilkudziesięciominutowej dyskusji, która zaczęła się toczyć po godz. 23.  Rozpoczął ją radny Grzegorz Fecko, który między innymi miał wątpliwości wobec tego, że z abonamentu UM będą mogli korzystać na przykład pracownicy oraz członkowie zarządu spółek komunalnych.

- To mnie bardzo dziwi - stwierdził radny Grzegorz Fecko. - Jeśli chodzi o spółki mogą się one rozliczać się z kosztów i płacić za te parkingi. Umówmy się tak, panie prezydencie, że co roku będziemy występowali o listę osób, pełniących funkcję, które wystąpiły o takie uprawnienia. Chodzi o to, aby było to transparentne i nie dochodziło do nadużyć. Na razie traktujemy to, jako próbę, a później wrócimy do tematu.

Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza wyjaśnił, że pracownicy ratusza muszą posiadać takie abonamenty ze względu na specyfikę swojej pracy, ale w pozostałych kwestiach, o których mówił radny Fecko, to oczywiście przychyla się do tych sugestii.

Wojciech Piech z klubu radnych PiS - Wybieram Nowy Sącz nie widział w uchwale logiki i uznał ją za krok wstecz.

Dalej czytaj na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)