Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
09/03/2023 - 08:20

Nowy Sącz: nowoczesne centrum opiekuńcze rośnie w błyskawicznym tempie

Jeszcze niedawno działka przy ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu była pusta. Nic na niej się nie działo. Teraz budynek Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego stoi i kryty jest dachem. Ma być ono oddane do użytku jesienią tego roku.

Budowa Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego jest bardzo potrzebną i wyczekiwaną inwestycją w mieście. Realizuje ją Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „OLEXBUD” z Kąt. Prace sprawnie posuwają się do przodu.

Przypomnijmy, że, by można było zacząć to zadanie, Rada Miasta Nowego Sącza zgodziła się na dołożenie z miejskiego budżetu 900 tysięcy złotych, bo kwota, jaką miasto przygotowało, by wybudować ten obiekt okazała się za niska.

Inwestycja pochłonie ponad 4,8 mln złotych.

Grono seniorów w Nowym Sączu z każdym rokiem jest coraz liczniejsze. Przybywa mieszkańców, którzy po latach zawodowej pracy i przejściu na rentę czy emeryturę wymagają troskliwej, często bardzo specjalistycznej opieki, w tym także medycznej. Z wiekiem, pojawiają się również, niestety choroby.

Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne ma być miejscem, które będzie zapewniało seniorom opiekę dzienną, całodobową oraz wytchnieniową.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu