Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
06/09/2018 - 14:45

Nowy Sącz: Nocna prohibicja? Zobaczcie co na to kandydaci na prezydenta

Podczas najbliższej sesji 11 września radni zadecydują, czy w Nowym Sączu w nocy będzie można kupić alkohol. Jeśli przyjmą prezydencki projekt uchwały, to w godzinach od 22 do 6 takiej możliwości nie będzie. Jak pomysł na „nocną prohibicję” oceniają kandydaci na prezydenta Nowego Sącza?

O samym projekcie pisaliśmy wczoraj w publikacji Nowy Sącz: radni wprowadzą całkowity zakaz sprzedaży alkoholu w nocy?

Co myślą na ten temat ci, którzy mogą przejąć stery władzy już w październiku?

Małgorzata Belska, kandydatka startująca z własnego komitetu komentuje propozycję bardzo krótko: - Zakaz całkowicie absurdalny. Ci, którzy będą chcieli kupić alkohol i spożyć go, zaopatrzą się wcześniej.

Wręcz odwrotnie widzi sprawę Jerzy Gwiżdż. – Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale tu jest więcej plusów niż minusów. To trzeba było zrobić i dobrze, że rząd wyszedł z taką inicjatywą, że można takie uchwały podejmować.

- Dobrze, że rozpoczęła się dyskusja na ten temat. Lepiej późno niż wcale. Punktów sprzedaży jest rzeczywiście bardzo dużo. Najważniejsze jednak by były z dala od szkół i przedszkoli – temu trzeba się przyjrzeć – komentuje Ludomir Handzel z Koalicji Nowosądeckiej. -  Zły przykład to odległość kilku metrów na ulicy Paderewskiego pomiędzy przedszkolem a punktem sprzedaży alkoholu. Alkohol jest dla ludzi mądrych. Ale przede wszystkim – dorosłych. Musimy chronić młode pokolenie.Dziękujemy za przesłanie błędu