Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
15/04/2021 - 18:15

Nowy Sącz: no, i już nie przejdziesz „Kocimi Plantami”

Nie ma już przejścia przez Plac Krasińskiego czyli tzw. „Kocie Planty” w Nowym Sączu. Właśnie rozpoczęła się planowana i długo wyczekiwana rewitalizacja tej części miasta. Prace mają zakończyć się pod koniec czerwca.

Czytaj także: Nowy Sącz: „Kocie Planty” zmienią się nie do poznania. Wykonawca wyłoniony

Prezydent Ludomir Handzel podpisał umowę z wykonawcą tego zadania. Teren, na którym będzie realizowany projekt pn. „Zielono-niebieska infrastruktura w Nowym Sączu – zagospodarowanie Placu Krasickiego tzw. Kocich Plant” został już przekazany do jego dyspozycji.

Dzisiaj przejście pomiędzy ul. Jagiellońską a ul. Jadwigi Wolskiej zostało zamknięte. Na postawionym ogrodzeniu pojawiły się tabliczki informujące o tym, że są tam prowadzone roboty budowlane i wstęp jest wzbroniony.

Czytaj także: Nowy Sącz wzbogaci się o 1000 drzew. Mieszkańcu wskaż miejsce do nasadzenia

Rozpoczęcie rewitalizacji i zamknięcie na czas prowadzonych prac tego zakątka Nowego Sącza przekłada się na to, że mieszkańcy, którzy korzystali do tej pory z tego przejścia z ul. Jagiellońskiej na osiedle Wólki będą musieli nadkładać drogi, aby dojść do ulicy Jagiellońskiej. Chcąc się dostać do centrum miasta będą musieli iść ulicą Barbackiego do ul. A. Mickiewicza i wychodzić nią do góry, koło sądeckiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego.

Czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Nowy Sącz: już nie przejdziesz „Kocimi Plantami”. Dlaczego?
Nie ma już przejścia przez Plac Krasińskiego czyli tzw. „Kocie Planty” w Nowym Sączu. Właśnie rozpoczęła się planowana i długo wyczekiwana rewitalizacja tej części miasta.


Dziękujemy za przesłanie błędu