Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
04/07/2019 - 18:05

Nowy Sącz: no i co? Leżaki na Starej Sandecji już są [ZDJĘCIA]

Sądeczanie - co Wy na to! Kilka dni temu pisaliśmy o czterech strefach aktywności i relaksu, które mają być utworzone w Nowym Sączu. I co? jedna już jest. Na Starej Sandecji.

Strefa aktywności i relaksu powstała na wydzielonym miejscu, gdzie zimą funkcjonowało odkryte lodowisko Zostało ono podzielone na dwie części. Jedną zajmuje ogródek letni, a w drugiej urządzono właśnie strefę aktywności i relaksu.

Teren został wysypany grubą warstwą piasku, a na nim ustawiono kilkanaście leżaków z napisem Nowosądecka Strefa Relaksu Nowy Sącz. Można się tam też ochłodzić, bo przy wejściu na zaaranżowaną plażę spółka Sądeckie Wodociągi ustawiła kurtynę wodną. Dla dzieciaków jest to spora frajda.

W upalne dni wodna mgiełka jest jak znalazł. Zamysł stref aktywności i relaksu jest taki, aby w każdej z nich działało też letnie kino plenerowe.

Mieszkańcy, którzy dzisiaj przechodzili koło Starej Sandecji, widząc plaże oraz leżaki zatrzymywali się i patrzyli na powstałą strefę ze zdziwieniem.

Zapytaliśmy mieszkańców, jak im się taka strefa aktywności i relaksu podoba.

- W Nowym Sączu mieszkam zaledwie od dwóch tygodni - mówi Karolina Kalińska - Monit, mama dwójki dzieci, która  przyszła na Starą Sandecję z pociechami. Miasto bardzo mi się podoba. Mam nadzieję, ze będzie większy dostęp do żłobków i przedszkoli. To miejsce jest fajne. Świetny pomysł. Powiedziałabym oryginalny. Można przyjść z książką, położyć się na leżaku i poczytać. Dzieci mają do zabawy piasek. Jestem za.

- Takie miejsce do wypoczynku jest fajne i mile widziane - uważa pani Marzena. - Takich miejsc powinno być jak najwięcej. Właśnie dla rodzin. Ja tu jestem  z wnukami. To dobry pomysł. Zimą było tu lodowisko, a teraz jest plaża i leżaki. Życzyłabym sobie też tego, aby lasek schwerteński przy ul. Nadbrzeżnej był jeszcze bardziej atrakcyjny.

Podobna strefa ma funkcjonować również w rynku. W niej mają być również zapewnione przez prezydenta miasta darmowa kawa i coś słodkiego.

Kolejne strefy mają również działać na plantach miejskich, nieopodal Małej Galerii i nad Kamienicą, nieopodal Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W biurze prasowym Urzędu Miasta w Nowym Sączu zapytaliśmy, czy strefy aktywności i relaksu będą jakoś chronione?

- Specjalnej ochrony nie będzie, jednak funkcjonariusze Straży Miejskiej, będą zwracać szczególną uwagę na te miejsca - powiedział portalowi Sądeczanin.info Jakub Pędzich z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

[email protected], fot. IM

Strefa Aktywności i Relaksu na Starej Sandecko w Nowym Sączu
Sądeczanie - co Wy na to! Kilka dni temu pisaliśmy o czterech strefach aktywności i relaksu, które mają być utworzone w Nowym Sączu. I co? jedna już jest. Na Starej Sandecji.


Dziękujemy za przesłanie błędu