Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
01/04/2019 - 11:05

Nowy Sącz: nikt się tego nie spodziewał. Mieszkańcy jesteście wspaniali!

Nie do wiary. Ponad 82 tysiące złotych znalazło się w puszkach wolontariuszy, którzy w ramach akcji "Pola Nadziei" zbierali w Nowym Sączu i okolicznych miejscowościach pieniądze na rozbudowę sądeckiego hospicjum. Akcja jest prowadzona nadal w różnych szkołach w całym regionie.

Tegoroczne "Pola Nadziei" odbywały się wczoraj przez cały dzień w Nowym i Starym Sączu, Świniarsku, Librantowej, Wielogłowach, Piątkowej, Nawojowej, Łącku i Porębie Małej. Kwesta za zgodą biskupa Diecezji Tarnowskiej prowadzona była przy 22 kościołach. W akcję zaangażowanych było około 150 wolontariuszy.

Darczyńców, którzy wsparli szczytny cel - rozbudowę sądeckiego hospicjum - nie brakowało. Do puszek kwestujących ofiarodawcy wrzucali przede wszystkim papierowe banknoty, no i oczywiście bilon.

Czytaj także: Nowy Sącz: Żonkile i uśmiech wolontariuszy otwierały serca i portfele darczyńców

Dzisiaj zebrana kwota została policzona przez pracowników banku.

- Jesteśmy w totalnym szoku - mówi Mieczysław Kaczwiński, dyrektor Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum. - Podczas wczorajszej akcji uzbierała się kwota 82 563,30 złotych, w tym 29 euro i 10 dolarów.  Został pobity ubiegłoroczny rekord. Wszystkim osobom, które zaangażowały się w tegoroczną akcję i, które wsparły rozbudowę sądeckiego hospicjum z całego serca dziękujemy. Słowa podziękowania kieruję także do proboszczów parafii, którzy zgodzili się na przeprowadzenie akcji.

Akcja "Pola Nadziei" trwa nadal w różnych szkołach w Nowym Sączu i regionie.

- Dzisiaj przekazano nam pieniądze zebrane w dwóch szkołach w Nowym Sączu - dodaje Mieczysław Kaczwiński. - Następne zbiórki w ramach "szkolnych Pól Nadziei" planowane są w następnych placówkach.

Dyrektor Towarzystwa Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum jest przekonany, że kwota z tegorocznej akcji będzie z pewnością większa.

[email protected], fot. arch. Towarzystwo Przyjaciół Chorych Sądeckie Hospicjum.

Rekordowa kwota podczas akcji "Pola Nadziei"
Rekordowa kwota podczas akcji "Pola Nadziei"


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)