Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 14 października. Imieniny: Alany, Damiana, Liwii
20/03/2019 - 14:30

Nowy Sącz: nie żyje pracownik budowlany. PIP i śledczy ustalają co się stało

Do zdarzenia doszło dzisiaj, 20 marca przed południem, przy Alejach Wolności w Nowym Sączu. W czasie prac przy budowie nowego bloku, z wysoka spadł jeden z pracowników.

Zobacz też: Nowy Sącz: nie żyje 38-latek. Policja odtwarza okoliczności tragedii

Dzisiaj przed godziną 10 na placu budowy przy Alejach Wolności doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna w wieku około 50 lat podczas prac budowlanych spadł z wysokości trzeciego piętra. Niestety, nie udało się go uratować. Prace na budowie zostały wstrzymane. Z informacji, które uzyskaliśmy od oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wynika, że o zdarzeniu poinformowana już została Państwowa Inspekcja Pracy, której inspektorzy mają pomóc przy ustalaniu przyczyn dramatu.

- Na miejscu zdarzenia, pod nadzorem prokuratora, pracują funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz podjęli szereg czynności mających na celu ustalenie jego przyczyn i okoliczności - mówi Aneta Izworska z sądeckiej policji.

Ciało mężczyzny zostanie zabezpieczone do dalszych badań. Obecnie policjanci wykluczyli udział osób trzecich w tym zdarzeniu. Udało nam się skontaktować z właścicielem firmy z Wojnarowej, który prowadzi inwestycję, ale akurat uczestniczył w oględzinach miejsca zdarzenia i nie miał czasu na rozmowę.

ES [email protected]RG [email protected], Fot.: RG

Nowy Sącz: nie żyje pracownik budowlany. PIP i śledczy ustalają co się stało
Do zdarzenia doszło dzisiaj, 20 marca przed południem przy Alejach Wolności w Nowym Sączu. W czasie prac przy budowie nowego bloku spadł jeden z pracowników.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu