Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
29/07/2018 - 11:20

Nowy Sącz: To nie fatamorgana tylko nowy stadion Sandecji! [WIDEO]

Na stronie internetowej Urzędu Miasta opublikowano wizualizację stadionu Sandecji. Czegoś takiego chyba nikt się nie spodziewał. Tyle, że od wizualizacji do realizacji jest bardzo daleka droga.

Zobacz też: Czego to nie wymyślą: domy na wodzie w Nowym Sączu?! Może jeszcze na Dunajcu?

W zakładce Architektura i Planowanie pojawił się projekt, który przechodzi wszelkie oczekiwania sądeczan, którzy po kilku nieudanych podejściach do budowy stadionu dla naszego klubu piłkarskiego patrzą już z ogromnym dystansem.

Twórcami tej futurystycznej propozycji są młodzi architekci, którzy studiują na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej a już od dłuższego czasu współpracują z naszym miastem.

W opisie do wizualizacji czytamy na wstępie, że istniejący stadion został wybudowany w latach 70-tych XX wieku jako stadion ekkoatletyczny. Jego kształt i wymiary są inne niż wymagane dla stadionu piłkarskiego.

Zobacz też: Nowy Sącz: Sandecja będzie miała swoje muzeum? Może nawet szybciej niż stadion

- Nowy stadion piłkarski będzie zlokalizowany w tym samym miejscu, jednak jego pole gry będzie mniejsze a kształt prostokątny. Zmniejszenie powierzchni zabudowy stadionu umożliwi zlokalizowanie na terenie działki miejsc postojowych. Przewiduje się zadaszenie wszystkich trybun stadionu oraz budowę budynku dla obsługi stadionu, w którym znajdować się będą: pomieszczenia dla zawodników, sędziów, obsługi medialnej, gastronomia itp. – informują miejscy architekci.

Urzędnicy słusznie zauważają, że ośrodek MOSiR, po drugiej stronie Kamienicy, połączy ze stadionem kładka pieszo-rowerowa. Ta sama kładka komunikację z osiedlem Barskie  także umożliwi wykorzystanie w czasie meczów parkingów przy ośrodku.

Jakby tego było mało miasto zapowiada w tym samym komunikacie przebudowę skrzyżowania (ronda) ulic Kilińskiego i Krańcowej, a także budowę parkingów wzdłuż ulicy Kilińskiego i Krańcowej.

Jak Wam się podoba ta wizja?

ES [email protected] Fot.: UM w NS

Wizualizacja: Nowy stadion Sandecji
Fot.: UM w NS


Dziękujemy za przesłanie błędu