Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 3 października. Imieniny: Bogumiła, Gerarda, Józefy
08/06/2020 - 08:40

Nowy Sącz: nauczyciele będą testowani na obecność koronawirusa

W Nowym Sączu rozpoczyna się testowanie nauczycieli na obecność koronawirusa. Na pierwszy ogień pójdą nauczyciele pracujący w przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest miasto Nowy Sącz. Dzisiaj mają być przeprowadzone pierwsze testy. Będą to badania przesiewowe, a nie genetyczne.

Przypomnijmy, że od osiemnastego maja w ramach kolejnego etapu luzowania przez rząd koronawirusowych obostrzeń zaczęły ponownie działać w mieście przedszkola i oddziały przedszkolne w niektórych szkołach.

- W związku ze wznowieniem działalności tych placówek i troską o bezpieczeństwo dzieci i nauczycieli chcemy przetestować uczących i sprawujących opiekę – mówi Małgorzata Belska, dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – W pierwszej kolejności zostanie przebadana około stuosobowa grupa nauczycieli z przedszkoli miejskich działających na terenie miasta. Badania rozpoczynają się dzisiaj. Następna grupa nauczycieli przejdzie je w środę.

- Nauczyciele mają wskazany punkt, w którym będą mogli wykonać badanie – dodaje dyrektor Belska. – Zostali zaproszeni na badanie na konkretny dzień i daną godzinę. Na wynik testu czeka się od piętnastu do dwudziestu minut. Są to bowiem badania przesiewowe (płytkowe).

Szefowa Wydziału Edukacji i Wychowania Urzędu Miasta zapewnia, że w dalszej kolejności badaniami zostaną objęci nauczyciele uczący w szkołach, dla których organem prowadzącym jest miasto.

Jeśli okaże się, że wśród badanych jest osoba mająca pozytywny wynik, wówczas natychmiast zostanie powiadomiony Sanepid, który wdroży odpowiednią procedurę związaną z reżimem sanitarnym. Testy finansowane są przez miasto.

[email protected], fot. Pixabay.comDziękujemy za przesłanie błędu