Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
19/11/2019 - 12:10

Nowy Sącz: nareszcie! Zdewastowany basen nad Łubinką do remontu

Urząd Miasta Nowego Sącza ogłosił właśnie przetarg na przebudowę zdewastowanego basenu otwartego nad Łubinką w Nowym Sączu. Koszt rewitalizacji zniszczonej niecki basenu przy ul. Zdrojowej w Nowym Sączu, jak i samego terenu wokół może pochłonąć, jak się szacuje około 6 mln złotych.

Potencjalny inwestor, który zdecyduje się na realizację tego zadania będzie musiał wziąć na swoje barki zdobycie wszystkich niezbędnych dokumentów, łącznie z pozwoleniem na budowę, a potem skupić się na przebudowie zdewastowanej niecki basenu i zagospodarowaniu znajdującego się przy nim terenu.

Zamawiający czeka na oferty do 3 grudnia. Można je składać w Urzędzie Miasta Nowego Sącza do godz. 13.

Terenem, na którym znajduje się zdewastowany obiekt zarządza ponownie od lipca tego roku miasto. Latem prywatnemu dzierżawcy, który przez kilka ostatnich lat zawiadywał tym obiektem wygasła umowa. Basen jest w stanie katastrofalnym.

Prezydent Ludomir Handzel zapowiedział, że basen, zostanie zrewitalizowany. Wyraził też nadzieję, że w przyszłym roku, jeszcze przed wakacjami wyremontowana niecka zostanie ponownie udostępniona mieszkańcom.

Zadanie ma być realizowane w formie zaprojektuj i wybuduj. Po modernizacji basen otwarty ma być obiektem bardziej rekreacyjnym. Władze miasta planowały zamontowanie w istniejącej niecce drugiej ze stali nierdzewnej. Według wstępnych założeń w nowym otwartym basenie miało być wydzielonych kilka stref między innymi pływacka, dla dzieci i relaksacyjna z prądami, rzeczką i biczami wodnymi. Teren wokół niecki ma być także zagospodarowany.

Władze miasta liczą na to, że mieszkańcy będą mogli kąpać się i wypoczywać na terenie wyremontowanego obiektu już w wakacje przyszłego roku.

i.michalec@sadeczanin.info, wizualizacja: Urząd Miasta w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu