Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
11/02/2019 - 11:15

Rada Miasta o SANDECJI. Uchwała odrzucona, kibice wściekli [LIVE]

Dzisiejsza sesja Rady Miasta poświęcona jest przede wszystkim funkcjonowaniu, finansowaniu i przyszłości Miejskiego Klubu Sportowego „Sandecja”. Radni chcą usłyszeć, jakie pomysły na utrzymanie tej miejskiej spółki ma prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Sesja rozpoczęła się. Na sali reprezentacyjnej sądeckiego ratusza jest bardzo liczna grupa kibiców Sandecji, którzy przyszli przysłuchać się dyskusji o przyszłości klubu i spółki. Prezydent Ludomir Handzel zaznaczyć, że nie będzie zamiatał problemów dywan i liczy na konstruktywną dyskusję. Mówił o budowie nowego stadionu miejskiego. Projekt i pozwolenie na budo mają być przygotowane pod koniec czerwca, albo w lipcu br. 

Prezydent Handzel poprosił radnych o wsparcie i podpisanie listu do premiera Mateusza Morawieckiego o pomoc w sprawie Sandecji i przekazał do podpisu wspomniany list przewodniczącej Rady Miasta Iwonie Mularczyk. Ta  stwierdziła, że przede wszystkim musi zapoznać się z treścią tego listu i decyzję podejmie po jego przeczytaniu. Po pięciominutowej przerwie radni podpisali list.

- Dziękuję bardzo radnym, że radni z rozwagą podeszli do sytuacji i podpisali wspomniany list - mówił prezydent Handzel. Pokazaliśmy, że jesteśmy ponad podziałami.

Prezydent Handzel wspomniał, że zarząd spółki nie pozostanie sam. Teraz najważniejsze jest szukanie sponsora i inwestora dla spółki.

- Dziękuję za jedność w wystąpieniu do polskiego rządu. Wszystkie ręce na pokład - zakończył Ludomir Handzel.

O sytuacji Sandecki mówił prezes Sandecji Tomasz Michałowski. Potem projekt uchwały w sprawie kierunków działania dotyczących finansowania i działalności klubu przedstawił prezydent miasta. Mówił, że rozmawia z potencjalnymi inwestorami.

- Dla dobra spółki, jej przyszłości proszę o przyjęcie tej uchwały - zaapelował do radnych Ludomir Handzel. Komisja finansów publicznych oraz infrastruktury i ochrony środowiska  negatywnie zaopiniowała projekt uchwały. Jedynie pozytywnie zaopiniowała go komisja sportu. Jej przewodniczący radny Dawid Dumana przedstawił pismo jakie otrzymał od Stowarzyszenia Kibiców Sandecji, którzy kibicują w chwilach chwały i trudnych. Kibice poprosili Radę Miasta o wsparcie klubu, który jest obecnie w trudnej sytuacji i potrzebuje pomocy finansowej.

- Dla nas Sandecja była, jest i będzie priorytetem - mówią kibice klubu. Zwracamy się jeszcze raz o kolejny ratunek dla klubu. Zrezygnowanie z finansowania oznaczałoby jego upadek.

Radny Jakub Prokopowicz napomknął, że jest kibicem Sandecji, ma czarno - białe serce i zrobi wszystko, aby temu klubowi pomóc.

- Zwracam się jeszcze raz o pomoc - mówił radny Prokopowicz. - Pokażmy, że zbudujemy stadion, że klub będzie funkcjonował. Budowa stadionu trwa od 2013 roku. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc naszemu klubowi.

Radny Grzegorz Fecko zaznaczył, że Sandecja jest marką. Apeluje o porozumienie w tej sprawie, aby Sandecja stanęła na nogi. 

- Jestem dumny, że przez osiem lat głosowałem za każdym razem za środkami finansowymi dla tego klubu - mówił radny Fecko. - Myślę, że nie będzie problemu, aby poprzeć tę uchwałę, ale ma ona duży poziom teorii. Panie prezydencie będziemy musieli mieć pomysł na to: co będzie, jeśli inwestor się nie znajdzie? Być może dobro Nowego Sącza, w tym Sandecji będzie wymagało trudnych ruchów.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu