Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
03/03/2022 - 21:55

Nowy Sącz: na znak solidarności ratusz w barwach narodowych Ukrainy [ZDJĘCIA]

Od momentu bestialskiej napaści Rosji na Ukrainę nowosądeczanie solidaryzują się na różne sposoby z narodem ukraińskim. Kilka dni temu na budynku sądeckiego ratusza, obok flagi polskiej pojawiła się również flaga ukraińska. Ale to nie koniec solidarnościowych gestów. Sądecki ratusz można teraz również oglądać w barwach narodowych Ukrainy.

Ukraińskie barwy wyraźnie widać na fasadzie zabytkowego ratusza. Podświetlona fasada jest widoczna bardzo dobrze po zapadnięciu zmierzchu.

Czytaj także: Nowosądeczanie niosą pomoc tym, którzy uciekli z wojennego piekła [ZDJĘCIA]

Warto przypomnieć, że w Nowym Sączu przebywa już pierwsza, kilkudziesięcioosobowa grupa uchodźców z Ukrainy. Są to głównie kobiety z dziećmi w różnym wieku. Uchodźcy są rozlokowani w różnych miejscach hotelowych na terenie miasta. Jak poinformował prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel w Nowym Sączu spodziewane są kolejne grupy uchodźców z Ukrainy.

Żółto-niebieskie barwy narodowe Ukrainy zauważyliśmy także na budynku Miejskiego Ośrodka Kultury. Najbliższa sobota (5 marca) upłynie w MOK pod znakiem spektakli i koncertów w ramach akcji „Artyści dla Ukrainy”.

Czytaj także: Ostatnia droga kpt. Stefana Kuliga, legendarnego Żołnierza Wyklętego

[email protected], fot. Iga Michalec

Nowy Sącz: na znak solidarności ratusz w barwach narodowych Ukrainy
Od momentu bestialskiej napaści Rosji na Ukrainę nowosądeczanie solidaryzują się na różne sposoby z narodem ukraińskim. Kilka dni temu na budynku sądeckiego ratusza, obok flagi polskiej pojawiła się również flaga ukraińska. Ale to nie koniec solidarnościowych gestów. Sądecki ratusz można teraz również oglądać w barwach narodowych Ukrainy.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu