Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
20/07/2018 - 14:40

Nowy Sącz: Na skrzyżowaniu pod zamkiem prace idą pełną parą [ZDJĘCIA]

Wykonawca budujący nowy most heleński w Nowym Sączu nie może jeszcze wznowić prac w korycie Dunajca. Będzie to możliwe dopiero po opadnięciu wody. Trudno jeszcze powiedzieć jakie szkody zastaną wtedy budowlańcy.

Spawacze pracowali dzisiaj przy stalowych elementach nowego mostu znajdujących się na placu budowy, z dala od koryta rzeki. Do przodu posuwają się też prace na skrzyżowaniu pod zamkiem.

W ostatni weekend można było nim jeszcze przejechać. Dzisiaj przypomina wielki plac budowy. W miejsce skrzyżowania zostanie wybudowane duże, nowoczesne rondo. Ma być gotowe pod koniec sierpnia.

Rondo, które powstanie pod zamkiem będzie większe od tego, które zostanie wybudowane w na osiedlu Helena. Oba nie będą posiadały sygnalizacji świetlnej. To, które wpisze się w pejzaż miasta od strony ruin sądeckiego zamku będzie wyglądem przypominało rondo, jakie wybudowano przy Galerii Trzy Korony.

- Zajmie ono część terenu, po wyburzonej starej kamienicy. Oczywiście na tym rondzie znajdą się tzw. bajpasy, umożliwiające kierowcom swobodny skręt w prawo poza samym pierścieniem ronda.  Zasady ruchu będą takie same, jakie obowiązują na rondach – mówi Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Nie zabraknie też oczywiście niezbędnej infrastruktury: części, po której poruszać się będą piesi oraz ścieżek rowerowych.

Na Helenie powstanie natomiast rondo mniejsze – turbinowe. To skrzyżowanie z ruchem okrężnym posiadać będzie dwa pasy ruchu. Jego budowa powinna zacząć się za kilka tygodni.

[email protected], Fot. IM

most heleński i nowe rondo
most heleński i nowe rondo


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe