Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
19/07/2019 - 21:15

Nowy Sącz: na osiedlu Wojska Polskiego będzie nowa ulica. Gdzie i po co?

Szykuje się nowa ulica w mieście, a dokładniej przebicie z ulicy Rokitniańczyków na wyżej położoną część osiedla Wojska Polskiego. Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu już opracował koncepcję.

Zobacz teżCuda wianki, w końcu zamiast klepiska będzie parking przy Korzeniowskiego?

- Czynimy starania zmierzające do wykonania nowej drogi łączącej ulicę Rokitniańczyków z osiedlem Wojska Polskiego na wysokości drogi wewnętrznej na działce 3/26 obr. 68 – poinformował radną Krystynę Witowską wiceprezydent Artur Bochenek, odpowiadając jednocześnie na interpelację w sprawie naprawy schodów zaraz obok szkoły, które są w opłakanym stanie.

Zobacz też: Wieszają się tu wszystkie „szychy” a wykosić buszu nie ma komu!

- Miejski Zarząd Dróg opracował koncepcję przebudowy drogi, przy budynku numer 10 i 14, wraz z miejscami postojowymi i chodnikiem. Realizacja zadania wraz z przebudową schodów realizowana będzie po uzgodnieniu projektu z Grodzką Spółdzielnią Mieszkaniową, gestorami sieci uzbrojenia podziemnego terenu oraz po zapewnieniu środków finansowych na ten cel – obrazuje wiceprezydent.

Obecnie, by dostać się z dołu osiedla, właśnie ze wspomnianej ulicy Rokitniańczyków na jego wyżej położoną część, trzeba objechać niemal całe osiedle. Czy przebicie dla aut we wspomnianym przez Bochenka miejscu usprawni ruch kołowy w tym miejscu? Na pewno skorzystają na tym rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 21.

ES [email protected] Fot.: Google Street ViewDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020