Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 18 stycznia. Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
28/10/2019 - 14:25

Nowy Sącz: Muzeum Okręgowe z prestiżową nagrodą. Za co ją otrzymało?

Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu może pochwalić się bardzo prestiżową nagrodą za osiągnięcia w dziedzinie kultury i edukacji. Sądecka placówka kulturalna otrzymała ją za prowadzony od trzydziestu lat konkurs „Moja przygoda w muzeum”.

Wspomniany konkurs organizuje Dział Edukacji, kierowany przez Annę Wideł. Nagroda została uroczyście wręczona w ostatni piątek w Toruniu.

- Jest to nagroda, która w pewnym sensie podsumowuje nasze trzydziestoletnie starania związane z edukacją dzieci i młodzieży w zakresie sztuk plastycznych – mówi Robert Ślusarek, dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Przyznaną nagrodę odebrała Anna Wideł.

– Największą przyjemnością było to, że mogliśmy świętować sukcesy młodych artystów w Toruniu - mówi Anna Wideł. - Jest to projekt międzynarodowy, który nazywa się trochę inaczej. Są to spotkania artystyczne „Moja przygoda w muzeum”. Projekt jest kierowany do dzieci i młodzieży od piątego roku życia po pełnoletność.

Anna Wideł z całą mocą zaznaczyła, że za tą nagrodą kryją się sukcesy sądeckiej młodzieży. Jest to olbrzymia satysfakcja dla muzealników, dla pracowników Działu Edukacji.

- Bardzo miło nam było usłyszeć z ust dyrektora Muzeum Okręgowego w Toruniu, że nie powinniśmy schodzić ze sceny, bo zgarnęliśmy jedną czwartą całej puli nagród – dodała Anna Wideł. – W tym tą najcenniejszą dla naszego Muzeum Okręgowego. Chcę podziękować dyrektorowi muzeum, że stwarza nam świetne warunki do kreowania działań artystycznych dzieci i młodzieży, że w Nowym Sączu są warunki na to, aby taką regionalną edycję wspomnianego konkursu organizować. Dziękuję za to, że prace dzieci i młodzieży napływające na ten konkurs są prezentowane w Domu Gotyckim na dorocznej wystawie. Potem te najpiękniejsze, niestety nie wracają do Nowego Sącza, ale zdobywają laury na najwyższym poziomie tego projektu.

Były podziękowania dla pracowników Działu Edukacji i osób, które przygotowują dzieci i młodzież do tego konkursu, do zajęć organizowanych w muzeum.

i.michalec@sadecdzanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu