Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
10/05/2019 - 09:00

Nowy Sącz: możesz zrobić bezpłatną mammografię. Nie zwlekaj!

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem i przyczyną największej liczby zgonów kobiet. W 2016 roku w Polsce zachorowało ponad 18 tysięcy pań, a ponad 6 tysięcy zmarło. Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna organizuje właśnie kolejną akcję bezpłatnych badań mammograficznych. Sądeczanki nie zwlekajcie. Warto się zbadać.

Choć świadomość Polek, że należy się badać jest coraz większa i coraz więcej z nich tych badań nie zaniedbuje, to jednak są panie, które, niestety stronią od USG piersi i badań mammograficznych. Dlaczego?

- Wolą nie wiedzieć, boją się - mówi Bożena Kiemystowicz, prezes Stowarzyszenia „Europa Donna”. – Nic bardziej błędnego. A jedną z przyczyn tak dużej liczby zgonów jest zbyt późne wykrycie choroby. Im wcześniej rozpoznany zostanie nowotwór tym większa jest szansa na jego wyleczenie. Wczesne wykrywanie możemy realizować przez samobadanie piersi oraz wykonywanie właśnie profilaktycznych badań mammograficznych. Udowodniono, że podstawową metodą zmniejszenia umieralności raka piersi jest wczesne jego wykrycie.

Stowarzyszenie Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna organizuje właśnie kolejną akcję bezpłatnych, profilaktycznych badań mammograficznych.

- Zapraszamy kobiety w przedziale wiekowym od 35 do 50 i powyżej 69 roku życia – dodaje prezeska Europa Donna. – Akcja adresowana jest do mieszkanek z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego.

Zapisy na badania przyjmowane będą dzisiaj (10  maja) w godz. od 12 do 16 pod numerem telefonu 606 - 702 - 993.

Badania będą przeprowadzane w przychodni Opti-Med w Nowym Sączu przy ul. 29 Listopada.

Akcja współfinansowana jest przez prezydenta Nowego Sącza i starostę nowosądeckiego.

[email protected], fot. arch. Sadeczanin.info                  Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020