Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
01/11/2019 - 10:20

Nowy Sącz: Młodzi w sprawach miasta mają głos. Możesz do nich dołączyć!

Nowosądeckie Forum Młodzieży ma za sobą pierwsze obrady. Wiemy już, kto przewodniczy temu gremium. Przewodniczącym został Jakub Belski, a jego zastępcą Grzegorz Ormiański. Forum będzie działało do momentu, kiedy zostanie powołana do życia Młodzieżowa Rada Miasta. Ma to nastąpić już 1 stycznia 2020 roku.

Podczas pierwszego posiedzenia Nowosądeckiego Forum Młodzieży, które odbyło się w ratuszu do prac w ramach tego gremium prezydent miasta powołał: Jakuba Belskiego, który stanął na czele forum, Annę Filipów, Klarę Grewendę, Jakuba Kruczka, Jakuba Kościółka, Jakuba Machowskiego, Gabrielę Marszałek, Grzegorza Ormiańskiego (jest wiceprzewodniczącym forum), Paulinę Stafińską i Katarzynę Śmigowską.

Nowosądeckie Forum Młodzieży ma pełnić rolę doradczą i opiniotwórczą dla prezydenta miasta. W jego skład weszli uczniowie nowosądeckich szkół, w wieku od 15 do 21 lat, którzy są aktywni społecznie, chcą działać na rzecz idei samorządowych, a także mieć wpływ na to co dzieje się w mieście.  Co łączy tą młodzieżową grupę, która zaangażowała się w ten projekt?

Młodzi ludzie działają w różnych projektach obywatelskich swoich szkół, należą do stowarzyszeń czy fundacji, a także zajmują się wolontariatem. Tym najważniejszym co ich łączy, jest chęć działania dla dobra miasta i inicjowanie nowych pomysłów czy przedsięwzięć.

Jak zapewniają władze miasta, głos młodzieży, w rządzeniu miastem jest dla nich istotny.

- Bardzo dziękuję wam za zaangażowanie i interesowanie się sprawami miasta – mówił na pierwszym, inauguracyjnym posiedzeniu Nowosądeckiego Forum Młodzieży prezydent Ludomir Handzel. – Chciałbym wsłuchiwać się w wasz głos i zachęcam was do aktywnego działania na rzecz miasta.

Forum będzie tym gremium, które reprezentowało będzie interesy młodzieży i podejmowało różne inicjatywy w jej imieniu.

Podczas inauguracyjnego posiedzenia członkowie Forum wybrali spośród siebie przewodniczącego, którym został Jakub Belski, a rolę wiceprzewodniczącego powierzono Grzegorzowi Ormiańskiemu. Potem skupiono się na planowaniu kampanii informacyjnej zachęcającej młodzież do wzięcia udziału w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta.

Nowosądeckie Forum Młodzieży będzie funkcjonowało aż do inauguracji I kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Nowego Sącza, która zgodnie z uchwałą Rady Miasta z dnia 28 maja br., powinna rozpocząć prace od 1 stycznia 2020 r.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. UM w Nowym Sączu.

Inauguracyjne posiedzenie Nowosądeckiego Forum Młodzieży
Forum będzie tym gremium, które reprezentowało będzie interesy młodzieży i podejmowało różne inicjatywy w jej imieniu.


Dziękujemy za przesłanie błędu