Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 maja. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
16/05/2023 - 12:00

Nowy Sącz: mieszkańcy pytają: kiedy ten remont wreszcie się skończy? MZD odpowiada

Tym, którzy stoją codziennie w korkach próbując wydostać się z ulicy Nawojowskiej na Aleje Piłsudskiego w Nowym Sączu, czyli tam, gdzie nadal – ku zdziwieniu wielu mieszkańców - trwa remont puszczają nerwy. Sypią się niecenzuralne słowa. To już kolejna prośba o interwencję, jaką otrzymaliśmy od naszego czytelnika.

O trwającym nadal remoncie na Alejach Piłsudskiego pisaliśmy już kilkukrotnie. Przypomnijmy, że dwa ronda miały tutaj powstać do końca ubiegłego roku. Prace się jednak wydłużyły i pełna przejezdność była możliwa dopiero w styczniu.

Remont trwa nadal, a jego tempo nie jest takie, jakiego życzyliby sobie mieszkańcy. Teraz mocno spowolniło.

- Proszę o interwencję w sprawie budowy nowych rond przy skrzyżowaniu ul. Nawojowskiej, Piłsudskiego i Kamiennej – mówi nasz czytelnik. - Z tego co pamiętam, remont miał skończyć się do końca roku. Co prawda pasy ruchu są w większości przejezdne, natomiast ciągle nie wszystkie, nawierzchnia jest nieskończona itp. Powoduje to korki, jakich nigdy w tym miejscu nie było (np. jadąc od Krynicy czy również od centrum ul. Nawojowską).

Jak zauważa nasz czytelnik chodniki są ciągle rozkopane, powodując duże trudności dla pieszych i rowerzystów.

- Najgorsze jest to, że przy pracach kręcą się pojedynczy ludzie, a roboty nie postępują – twierdzi proszący o interwencję. - Taki "pat" jest już od kilku tygodni. Co tam się w ogóle dzieje? Jaka jest przyczyna tego, że prace w tym miejscu się tak ślimaczą?

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ Dziękujemy za przesłanie błędu