Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
16/07/2019 - 12:50

Nowy Sącz: Mieszkańcy chcieli mieć policję w centrum miasta i ją mają [Film]

Nowy Sącz ma własny "sklep z policją", czyli Punkt Przyjęć Dzielnicowych. Mieści się pod adresem rynek 21. Od dzisiaj jest otwarty. Mieszkańcy mogą tam przyjść i porozmawiać z dzielnicowymi, którzy będą w danym dniu pełnili dyżur. Punkt czynny jest do godziny 20.

Mieszkańcy postulowali już od kilku lat, aby sądecka policja wróciła do centrum miasta. Przypomnijmy, że w 2011 roku funkcjonariusze opuścili zajmowane kiedyś w rynku budynki i przenieśli się do wybudowanej nowej komendy przy ul. Grottgera.

Szybko jednak okazało się, że dotarcie do nowej policyjnej siedziby, zwłaszcza dla osób starszych, a także tych, którzy nie dysponują samochodem jest już sporą wyprawą.

Nowy prezydent miasta Ludomir Handzel, jeszcze podczas kampanii wyborczej zapewniał, że będzie się starał, aby sądecka policja wróciła do centrum miasta. Był to zresztą jeden z postulatów Koalicji Nowosądeckiej.

Lokal w rynku, w którym od dzisiaj pracują policjanci został gruntownie wyremontowany. Wartość inwestycji wyniosła 83684, 97 zł brutto.

Dzisiaj  "sklep z policją" został otwarty. Punkt Przyjęć Dzielnicowych otworzyli: insp. Jarosław Tokarczyk, komendant miejski policji w Nowym Sączu i prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

- Dzisiaj, razem z komendantem miejskim policji insp. Jarosławem Tokarczykiem otwieramy Punkt Przyjęć Dzielnicowych - mówił prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. - Punkt, który mieści się w centrum miasta. Bardzo się cieszę, że policyjny mundur pojawił się w centrum miasta. Dzięki temu nasze poczucie bezpieczeństwa zdecydowanie wzrośnie. Pragnę podziękować sądeckiej policji za otwartość i współpracę. Mam nadzieję, że to miejsce będzie tym, gdzie zawsze będzie można zwrócić się o pomoc, o interwencję. Jest to pierwszy krok ku temu, aby struktura policji rozrastała się w Nowym Sączu. Następnym krokiem będzie komisariat policji. Bardzo się cieszę, że w tym kierunku zmierzamy.

Prezydent Handzel wręczył dzisiaj symbolicznie klucz do Punktu Przyjęć Dzielnicowych oraz umowę na ten lokal komendantowi miejskiemu policji.

Inspektor Jarosław Tokarczyk dziękując za użyczenie lokalu napomknął, że otwarcie Punktu Przyjęć Dzielnicowych bardzo dobrze wpisuje się w program "Dzielnicowy bliżej społeczeństwa" jaki realizowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

- Dzięki temu, że ten punkt powstał w rynku mieszkańcy i turyści będą mogli tutaj podejść, zasięgnąć informacji, zgłosić sprawę, która nie będzie wymagała przyjazdu do komendy na ul. Grottgera - mówi komendant Tokarczyk. - Tutaj można będzie też zgłosić procedurę "niebieskiej karty". Mam nadzieję, że przez uruchomienie tego punktu społeczeństwo będzie zadowolone

Policjanci - dzielnicowi z rewiru dzielnicowych pełnić będą dyżury na dwie zmiany - od 8 do 12 i od 12 do 20. Punkt Przyjęć Dzielnicowych będzie czynny od poniedziałku do piątku.

- Jeśli będzie taka potrzeba może być skierowany na dyżur inny policjant - dodaje komendant.

[email protected], fot. IM.  

Mieszkańcy chcieli mieć policję w centrum i ją mają
Nowy Sącz ma własny "sklep z policją", czyli Punkt Przyjęć Dzielnicowych. Mieści się pod adresem rynek 21. Od dzisiaj jest otwarty. Mieszkańcy mogą tam przyjść i porozmawiać z dzielnicowymi, którzy będą w danym dniu pełnili dyżur. Punkt czynny jest do godziny 20.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)