Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
06/05/2018 - 12:10

Nowy Sącz: miejsca parkingowe na ul. Krakowskiej już wyznaczone

Na ul. Krakowskiej w Nowym Sączu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, zostały wyznaczone tymczasowe miejsca parkingowe. Znajdują się na odcinku od stacji kolejowej na Helenie, skąd odjeżdżał będzie szynobus, aż do granicy miasta z Chełmcem.

Jutro, punktualnie o godz. 9 zostanie zamknięty most heleński dla pieszych i samochodów. Mieszkańcom pozostanie zatem korzystać z Obwodnicy Północnej. Można będzie również wjeżdżać do miasta od strony Starego Sącza ulicą Węgierską. Jeśli ktoś wyruszy do pracy samochodem, musi się liczyć z tym, że nie uniknie korków.

W związku z zamknięciem przeprawy na Dunajcu, wyznaczone też zostały na ul. Krakowskiej miejsca, gdzie można będzie zostawić samochód i przesiąść się do szynobusu. Między innymi tym środkiem lokomocji można dojechać w ciągu czterech minut do stacji Nowy Sącz-Centrum przy ul. Kościuszki.

Na ulicy Krakowskiej, na odcinku od stacji Nowy Sącz-Chełmiec (na Helenie) aż do granicy miasta z Chełmcem, po jednej stronie ulicy służby drogowe wydzieliły już miejsca postojowe dla samochodów. Część ulicy zamieni się więc od jutra w parking. Może tam stanąć kilkadziesiąt samochodów.

- Co to jest te kilkadziesiąt samochodów... – mówi pan Jan, mieszkaniec osiedla Helena. – Jutro to się dopiero zacznie. Nawet nie chcę myśleć. Helena utknie w gigantycznych korkach, podobnie, jak część miasta po drugiej stronie mostu.

Parking będzie istniał do momentu oddania do użytku nowego mostu heleńskiego.

Ulica Krakowska, po wydzieleniu parkingów zrobiła się węższa. Oprócz tego zostały tam oczywiście wydzielone dwa pasy ruchu, aby zapewnić dojazd m.in. dla mieszkańców ulicy Krakowskiej i dla dostawców dostarczających towar do sklepów znajdujących się przy tej ulicy.

[email protected], Fot. IM.

Miejsca parkingowe na ul. Krakowskiej wyznaczone
Miejsca parkingowe na ul. Krakowskiej wyznaczone


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)