Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 grudnia. Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława
14/12/2019 - 11:25

Nowy Sącz: miasto walczy ze smogiem. Czytelnik alarmuje!

Nowy Sącz o tej porze roku dusi się od smogu. Najgorzej jest w godzinach porannych i wieczornych. Jeden z naszych stałych czytelników przysłał dzisiaj do naszej redakcji uwieczniony na zdjęciach obrazek z osiedla Gorzków.

- Tak to wyglądało – mówi nasz Czytelnik. – Nic dodać, nic ująć. Z komina jednego ze znajdujących się tam budynków wydobywał się gęsty dym. - Co z ochroną środowiska? – pyta czytelnik.

Straż Miejska w Nowym Sączu przeprowadza na terenie miasta zarówno w budynkach prywatnych, jak i użyteczności publicznej kontrole pod kątem, jak i czym mieszkańcy palą w sezonie jesienno-zimowym w piecu. Od początku tego roku takich kontroli było już tysiąc.

Czytaj także: Nowy Sącz. Smog dusi mieszkańców. Zobacz, jak prawidłowo palić w piecu

Przypomnijmy, że w siedzibie Straży Miejskiej od października czynny jest telefon antysmogowy. Mieszkańcy widząc taką sytuację mogą alarmować strażników miejskich. Zgłoszenia można dokonać anonimowo, dzwoniąc pod numer 519 600 782.

- Dzisiaj z tego rejonu miasta nie mieliśmy żadnych niepokojących sygnałów – mówi Ryszard Wasiluk, komendant Straży Miejskiej w Nowym Sączu. – W ostatnim czasie przeprowadziliśmy kontrole w dwóch firmach. Jaki był efekt tych kontroli? Nie stwierdziliśmy nieprawidłowości.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. Czytelnik.Dziękujemy za przesłanie błędu