Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
04/09/2020 - 15:45

Nowy Sącz: mamy wrzesień, a basen nad Łubinką wciąż oblężony

Już po wakacjach, a zmodernizowany basen nad Łubinką przy ul. Zdrojowej w Nowym Sączu dalej cieszy się powodzeniem wśród mieszkańców. Funkcjonuje już ponad miesiąc. Przez ten czas skorzystało z niego 7,5 tysiąca osób.

Już po wakacjach, a zmodernizowany basen nad Łubinką przy ul. Zdrojowej w Nowym Sączu dalej cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród mieszkańców, którzy chętnie korzystają z tego obiektu. Funkcjonuje on już ponad miesiąc. Przez ten czas skorzystało z niego 7,5 tysiąca osób.

Przypomnijmy, że kompleks został otwarty do użytku 1 sierpnia. Z obiektu może korzystać maksymalnie trzysta osób i w tym względzie nic się nie zmieniło.

Czytaj także: Basen nad Łubinką w Nowym Sączu nareszcie otwarty!

Taką decyzję podjął, jeszcze przed uruchomieniem basenu prezydent miasta Ludomir Handzel po konsultacji z powiatowym inspektorem sanitarnym w Nowym Sączu.

Do dyspozycji mieszkańców na zmodernizowanym terenie jest duży basen, w którym wydzielone są trzy tory do pływania, jest też część płytsza z zamontowanymi urządzeniami wodnymi dla dzieci. Jest także maleńki brodzik dla najmłodszych milusińskich, prysznice, przebieralnie, toalety.

Część basenowa otoczona jest sporym terenem trawiastym, na którym można rozłożyć koc, czy leżaki. Funkcjonuje mała gastronomia.

Nowy obiekt rekreacyjny przy ul. Zdrojowej cieszy się dużą popularnością. Jest to w mieście jedyny odkryty basen. Do tej pory mieszkańcy Nowego Sącza chcąc skorzystać z takich atrakcji musieli zafundować sobie wycieczkę do Radwanowa w Piwnicznej Zdroju, albo do Muszyny, gdzie funkcjonują otwarte baseny.

Zmodernizowanym basenem nad Łubinką zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu

Czytaj na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu