Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
02/01/2020 - 15:00

Nowy Sącz ma JEDNĄ, czynną toaletę publiczną w centrum miasta...

Nowy Sącz, miasto liczące prawie 84 tysiące mieszkańców ma tylko jeden czynny szalet publiczny w centrum miasta. Na plantach miejskich. Jest on przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Na jego prowadzenie został ogłoszony przetarg. Kto podejmie się tego zadania?

Jeden szalet publiczny, to stanowczo za mało na nasze miasto – alarmują mieszkańcy.

Dwie pozostałe publiczne toalety zlokalizowane przy ul. Sobieskiego, nieopodal „rynku maślanego” oraz w prywatnym budynku przy ul. Wazów 9 zostały zamknięte na głucho już jakiś czas temu. I chyba tak już pozostanie.

Jak długo mieszkańcy będą czekali na to, aby na terenie miasta funkcjonowała nie jedna, ale kilka nowoczesnych toalet, takich właśnie, jak na plantach?

Czytaj także: Nowy Sącz: pieniądze wyrzucone w... szalet miejski

Jeszcze jedna nowoczesna toaleta, taka jak ta na plantach powinna być wybudowana gdzieś w centrum miasta. Ze starówki na planty trzeba jednak trochę podejść. Można także skorzystać z toalety na dworcu MDA.

Do połowy listopada szaletem miejskim na plantach zarządzała spółka Sądecka Infrastruktura Miejska, będącą obecnie w stanie likwidacji. Potem, do końca roku to zadanie przejęła kolejna miejska spółka - Sądeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Teraz miasto szuka wykonawcy, który podejmie się kierowania szaletem publicznym od 1 stycznia do końca tego roku.

- Na prowadzenie szaletu miejskiego wpłynęły dwie oferty  - mówi Jak Kupczak, dyrektor Wydziału Komunalnej Obsługi Miasta Urzędu Miasta w Nowym Sączu. – Jedna z nich dotarła już po wyznaczonym czasie, więc nie może być rozpatrywana.

[email protected], fot. arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)