Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
12/06/2018 - 15:25

Nowy Sącz: ładne kwiatki - kradną nam je nawet z klombów! [ZDJĘCIA]

Czego jak czego, ale kwiatów w Nowym Sączu nigdy nie brakowało. Miasto słynęło wręcz z wyjątkowo starannie utrzymanych klombów. A tu nagle okazuje się, że ktoś nam te markę psuje, kwiaty z klombów w biały dzień kradnie i pakuje do siaty.

Na serwisie wykop pojawiła się seria zdjęć, z których wynika, że ludziska chcą oszczędzić na wszystkim - kobieta (nomen omen) wykopuje i zabiera z klombu sadzonki. Takie same na Rynku Maślanym można kupić za około 2 złote.

- Niestety własność wspólna nadal jest traktowana jako własność niczyja - a szkoda.  Jeśli ta pani jest mieszkanką miasta pozostaje tylko ubolewać że nie dba o nie wcale. Czy takie zachowanie bardzo różni się od zachowania wandala demolującego kosze na śmieci czy przystanki? – brzmi komentarz Czytelniczki, która nas owymi zdjęciami zainteresowała.

Zobacz też: Barcice Dolne: Ukradli kamery z gminnego monitoringu! Gmina da na nowe?

 Internauci są podzieleni – część naigrywa się z autorów zdjęcia, że zamiast w słusznym gniewie zbesztać sprawczynię, zrobili jej serię zdjęć zza krzaka. Inni równie zapamiętale złoszczą się, że ciągle w części nas pokutuje zgubne przekonanie: co wspólne, to niczyje a zdjęcia są najlepszym tego dowodem.

Na zdjęciach w oryginale widać twarz kobiety, my ją jednak zamazaliśmy, choć natychmiast skojarzyły nam się widoczne czasem tabliczki informacyjne z napisem „uwaga, ten teren jest monitorowany” a tuż obok kamery skierowane na zieleńce…

Z drugiej strony każdy z nas chyba zna, jeśli nie osobiście, to z anegdot przedstawicieli brzydszej płci, którzy kwiatami osobiście zerwanymi z klombu ratowali się przed gniewem swoich dam…

ES [email protected] Fot.: wykop.plDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020