Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 19 maja. Imieniny: Celestyny, Iwony, Piotra
22/03/2019 - 19:25

Nowy Sącz: kto wyremontuje ulicę Krakowską? Oferty otwarte

Dwa podmioty - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych oraz Zakład Budowy Dróg z Nowego Sącza stanęły do przetargu na modernizację ulicy Krakowskiej na osiedlu Helena w Nowym Sączu.


Dzisiaj w siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu zostały otwarte oferty. Były dwie.

Na remont nawierzchni ulicy Krakowskiej, która ucierpiała podczas budowy nowej przeprawy przez Dunajec została zarezerwowana w budżecie miasta kwota 2 mln złotych (brutto). Jakie ceny zaoferowały obie spółki za zrealizowanie usługi?

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych w Nowym Sączu zaoferowało kwotę - 2 219 934,82 złotych (brutto), a mieszczący się przy tej samej ulicy Zakład Budowy Dróg - kwotę 1 984 693,25 złotych (brutto). Jedna z nich już przewyższa środki, jakie miasto przeznaczyło na remont kilometrowego odcinka ulicy Krakowskiej, z wyłączeniem krótkich miejsc koło sklepu Biedronka i w pobliżu torów, po których kursuje szynobus.

Czytaj także: Nowy Sącz: ulica Krakowska idzie do remontu, ale jeszcze nie dziś

Oba podmioty dają pięć lat gwarancji po wykonaniu inwestycji. Teraz obie oferty będą analizowane. Która z nich zostanie wybrana? - Planowany termin zakończenia remontu ulicy Krakowskiej - to koniec kwietnia br., czyli jeszcze  przed planowanym terminem zakończenia budowy mostu heleńskiego - mówi Adam Konicki, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu