Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
06/07/2020 - 11:05

Nowy Sącz: księża z Zawady w kwarantannie. Świątynia przejdzie dezynfekcję

W kościele parafialnym w Nowym Sączu-Zawadzie ma być dziś przeprowadzona dezynfekcja świątyni. Dopiero po tym kościół będzie mógł być otwarty dla wiernych. Takie informacje otrzymaliśmy dzisiaj od rzecznika prasowego biskupa tarnowskiego.

Przypomnijmy, że nabożeństwa w kościele parafialnym w Nowym Sączu -Zawadzie oraz w kaplicy w Jamnicy zostały zawieszone do odwołania, bo, jak się okazało księża pełniący posługę kapłańską w tej parafii mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie powodem było potwierdzenie zakażenia koronawirusem u jednego z kapłanów, który w ostatnim czasie przebywał na plebanii.

Czytaj także: Koronawirus w Nowym Sączu: msze w Zawadzie i w Jamnicy odwołane

W związku z tym wszyscy kapłani z tej parafii zostali objęci kwarantanną domową.

- Świątynia została zamknięta ze względu na bezpieczeństwo wiernych. Do czasu przeprowadzenia dezynfekcji – mówi ks. Ryszard Nowak, rzecznik prasowy biskupa tarnowskiego. - Decyzję o czasowym zamknięciu budynku kościoła - w porozumieniu z kurią tarnowską - podjął proboszcz parafii idąc za sugestią sanepidu.

Rzecznik biskupa tarnowskiego poinformował nas również, że dzisiaj w kościele w Zawadzie ma zostać przeprowadzona dezynfekcja świątyni.

- Po dezynfekcji kościół będzie mógł być ponownie otwarty dla wiernych – dodaje rzecznik biskupa tarnowskiego. - Do czasu zakończenia kwarantanny przez księży pracujących w parafii, posługę duszpasterską będą w niej pełnić księża z okolicznych parafii.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu