Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
11/02/2020 - 11:05

Nowy Sącz: Krzysztof Głuc nie chce być już wiceprzewodniczącym Rady Miasta

Krzysztof Głuc rezygnuje z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Nowego Sącza. Do biura Rady Miasta wpłynął oficjalny wniosek radnego. O tym, czy tak się stanie, muszą zdecydować radni miasta. Powinni zająć się tą sprawą na jednej z najbliższych sesji.

Próbowaliśmy potwierdzić tę informację podaną przez Radio Kraków u samego zainteresowanego. Mimo kilkukrotnych prób nie udało się nam, niestety z nim skontaktować. W jego telefonie komórkowym zgłaszała się poczta głosowa. Informację o tym, że taki wniosek wpłynął do biura Rady Miasta potwierdził naszemu portalowi Artur Czernecki (PiS), wiceprzewodniczący Rady Miasta.

- Taki wniosek o rezygnacji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krzysztofa Głuca z piastowanej funkcji został złożony w biurze Rady Miasta - mówi radny Artur Czernecki. – Było to 5 lutego po zakończeniu drugiej części trwającej jeszcze ostatniej sesji.

Odwołanie wiceprzewodniczącego Głuca z piastowanej funkcji leży w decyzji Rady Miasta.

- Radny Głuc poinformował mnie o swojej decyzji, bo to ja prowadziłem sesję – dodaje wiceprzewodniczący rady. – Ma do tego prawo. Nosił się on z takim zamiarem od pewnego czasu.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że taka decyzja może mieć związek ze stylem pracy sądeckiej rady. To, co dzieje się na sesjach mieszkańcy Nowego Sącza śledzą oglądając transmisje obrad na żywo w internecie. Decyzja Krzysztofa Głuca może być pewnego rodzaju formą sprzeciwu.

Krzysztof Głuc, jeśli Rada Miasta Nowego Sącza zgodzi się na jego rezygnację z piastowanej funkcji nadal będzie piastował mandat radnego.

Wiceprzewodniczący rady również od ubiegłego roku liderem sądeckich struktur partii Porozumienie Jarosława Gowina.

Przypomnijmy, że Krzysztof Głuc w ostatnich wyborach samorządowych ubiegał się o fotel prezydenta miasta. Obecnie należy do większościowego, opozycyjnego klubu wobec prezydenta Ludomira Handzla - klubu (PiS – Wybieram Nowy Sącz). Wcześniej, gdy oba kluby w radzie funkcjonowały oddzielnie był szefem klubu „Wybieram Nowy Sącz”.

Decyzją radnego Głuca nie jest zdziwiony przewodniczący klubu „PiS – Wybieram Nowy Sącz” Michał Kądziołka, który przyznaje, że praca w obecnej radzie nie jest, niestety komfortowa.

- Zależy nam na pracy merytorycznej – mówi przewodniczący Michał Kądziołka. Szef klubu PiS – Wybieram Nowy Sącz nie krył, że radni tego klubu pracują nad szerszym projektem, między innymi nad wypracowaniem modelu współpracy w radzie. Klub pracuje nad zmianami w pracy Rady Miasta. Będzie to jeden z elementów szerszych, różnych zmian.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)