Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
19/03/2020 - 15:25

Nowy Sącz: koronawirus zaszkodzi inwestycjom drogowym w mieście?

Czy obostrzenia związane z epidemią koronawirusa zagrożą terminom w realizacji drogowych w Nowym Sączu? Wiceprezydent Artur Bochenek uspokaja: na razie wszystkie inwestycje w mieście, w tym drogowe, realizowane są zgodnie z harmonogramem.

Nowy Sącz: koronawirus zaszkodzi inwestycjom drogowym w mieście?

Epidemia koronawirusa odbija się niemal na każdym sektorze polskiej gospodarki. A Nowym Sączu realizowane są właśnie strategiczne dla układu komunikacyjnego miasta inwestycje np.: budowa ronda u zbiegu ulic Jagiellońskiej, Kunegundy i Grodzkiej czy remont i przebudowa Alei Sucharskiego. Czy drogowcy sprostają wyzwaniu? Czy firmy realizujące te przedsięwzięcia będą pracować dalej czy może zawieszą roboty?

Zobacz też: Teraz parkingi w Nowym Sączu powinny być darmowe dla całej Sądecczyzny

– Na razie żadna z firm nie zgłosiła nam, że chce zawiesić prace. My wręcz apelujemy, że jeśli jest taka możliwość, to by przyspieszono część prac, bo nie wiadomo jak sytuacja związana z koronawirusem się rozwinie. Na dziś mogę powiedzieć, że wszystkie inwestycje realizowane w mieście, w tym drogowe, realizowane są zgodnie z harmonogramem – informuje sądeczan wiceprezydent Artur Bochenek.
To bardzo dobra wiadomość, że bo większa część wspominanych przedsięwzięć realizowana jest w oparciu o dofinansowanie unijne i ma z góry narzucone terminy rozliczenia z dotacji.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu