Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
26/05/2019 - 18:40

Nowy Sącz - komisje nr 27 i 28: glosują przede wszystkim starsi

Obie komisje: Obwodowa Komisja nr 27 i Obwodowa Komisja nr 28 działają w jednym budynku – w Szkole Podstawowej nr 21 na osiedlu Wojska Polskiego. Gdy byliśmy tam około godziny 17. członkowie obu byli zgodni: udział w tegorocznych wyborach do Europarlamentu biorą przede wszystkim osoby starsze, a dokładniej od 50 lat w górę.

- Głosują przede wszystkim 50 i 60-latkowie. Jest trochę osób po 30 roku życia, ale już takich w wieku od 18 do 29 lat jest naprawdę, przynajmniej do tej pory, bardzo mało – usłyszałyśmy od pań z firmy sondażowej monitorującej przebieg wyborów przez wejściem do komisji nr 28. 

Zobacz też: PKW podała pierwsze dane o frekwencji w eurowyborach. Rekord należy do nas!

Najwięcej wyborców przychodzi zagłosować po mszy albo po spacerze. Przy tak zwanej: okazji. Takich, które przychodzą specjalnie po to, by oddać głos nie ma za wielu. Może dlatego poranna frekwencja była niższa od popołudniowej.

W Komisji Obwodowej nr 27 z kolei udało się już przekroczyć 30-procentowy próg wyborczy dosłownie przed naszą rozmową.

ES [email protected] Fot.: ES

Komisje nr 27 i 28 w Nowym Sączu : glosują przede wszystkim starsi
Obie komisje: Obwodowa Komisja nr 27 i Obwodowa Komisja nr 28 działają w jednym budynku – w Szkole Podstawowej nr 21 na osiedlu Wojska Polskiego. Gdy byliśmy tam około godziny 17. członkowie obu byli zgodni: udział w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego biorą przede wszystkim osoby starsze, a dokładniej od 50 lat w górę. Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)