Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 19 sierpnia. Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
23/04/2019 - 17:15

Nowy Sącz: kolejne szkoły w mieście zawieszają, albo kończą strajk. Które?

Coraz więcej komitetów strajkowych w szkołach w Nowym Sączu, prowadzonych przez miasto kończy, lub zawiesza strajk. Obecnie nauczycielski protest jest kontynuowany jeszcze w dziewięciu szkołach.

Jest prowadzony jeszcze w: Szkole Podstawowej nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orląt Lwowskich, Szkole Podstawowej nr 20 z Oddziałami integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Długosza, w Zespole Szkół nr 1 im. KEN, Zespole Szkół nr 2 im. Sybiraków, Zespole Szkół Samochodowych im. Tadeusza Tańskiego, Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych, Zespole Szkół Ekonomicznych i Zespole Szkół Budowlanych.

Około godz. 13.40 władze miasta zostały poinformowane o tym, że kolejna szkoła średnia zakończyła dzisiaj strajk.

- Dyrektor Zespołu Szkół Nr 3 im. Bolesława Barbackiego Czesław Leszek Sarota otrzymał wiadomość od przewodniczącego Komitetu Strajkowego, iż z dniem 23 kwietnia strajk nauczycieli w szkole został zakończony i rozwiązany – poinformowała Monika Zagórowska, z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

Są też szkoły, w których akcja strajkowa jest zawieszona. Na taki krok zdecydowały się komitety strajkowe w: Szkole Podstawowej nr 7, nr 8, nr 15, nr 17 oraz w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Marii Konopnickiej, a także w Zespole Szkół i Placówek oświatowych i w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

[email protected], fot. IM. - zdjęcie ilustracyjne.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"