Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 21 czerwca. Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
12/05/2021 - 08:45

Nowy Sącz: „Kocie Planty”, jak wielki plac budowy. Zmieni się zejście na Wólki

Plac Krasińskiego czyli tzw. „Kocie Planty” w Nowym Sączu zmienił się w plac budowy. Nie ma już śladu po starych, asfaltowych alejkach. Zniknęły. Zdjęta została także kostka, którą wyłożone było zejście z „Kocich Plant” na ul. Jadwigi Wolskiej.

Jak będą wyglądały zrewitalizowane nowe „Kocie Planty”? Mieszkańcy będą mogli zobaczyć ostateczny efekt już za kilka tygodni. Inwestycja ma być zrealizowana do lipca.

Na razie teren „Kocich Plant” przypomina wielką budowę. Nie tylko rozkopany jest plac na „Kocich Plantach”, ale zniknęły też wybrukowane kostką schody oraz znajdujące się obok podejście z ulicy J. Wolskiej na „Kocie Planty”. Nie ma już także chwastów, chaszczy, drzew samosiejek, które rosły na skarpie poniżej tego zejścia. Wszystko zostało usunięte.

Skarpa ta również zmieni się nie do poznania. Będzie obsadzona nową roślinnością. W nową aranżację „Kocich Plant” zostanie też wkomponowane małe miejsce widokowe – ulubione miejsce do przesiadywania uczniów z pobliskich szkół średnich, znajdujące się w poniżej placu przy zejściu.

Co będzie na zrewitalizowanych „Kocich Plantach”?

W tę niewielką przestrzeń wpisze się między innymi: ogród sensoryczny, ogród dydaktyczny, fontanna i ekologiczny plac zabaw. To tylko niektóre z atrakcji, które pojawią się w tym miejscu.

Projekt odnowy Kocich Plant zakłada również m.in. budowę drewnianej kładki nad “ogrodem deszczowym” i niewielkim zbiornikiem retencyjnym, tarasu widokowego wzdłuż ulicy Jagiellońskiej z widokiem w kierunku wschodnim oraz dolnego tarasu przy zejściu w stronę ul. Wolskiej. Zaprojektowano też wiele elementów małej architektury, w tym 16-metrową zjeżdżalnię terenową oraz mały zestaw wspinaczkowy.

Koszt rewitalizacji tego miejsca to ponad dwa miliony złotych, z czego milion złotych są to środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. IM, wizualizacja Urząd Miasta w Nowym Sączu.

Nowy Sącz: „Kocie Planty”, jak wielki plac budowy. Zmieni się też zejście na Wólki
Plac Krasińskiego czyli tzw. „Kocie Planty” w Nowym Sączu zmienił się w plac budowy. Nie ma już śladu po starych, asfaltowych alejkach. Zniknęły. Zdjęta została także kostka, którą wyłożone było zejście z „Kocich Plant” na ul. Jadwigi Wolskiej.


Dziękujemy za przesłanie błędu