Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
22/06/2020 - 08:45

Nowy Sącz: kierowcy! Skończył się czas bezpłatnego parkowania w centrum miasta

Od dzisiaj w Nowym Sączu wracają opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania. Skończył się bowiem czas bezpłatnego parkowania, które umożliwiła podjęta przez radę miasta uchwała z 24 kwietnia. Jedynie posiadacze Karty Nowosądeczanina mogą liczyć na 90 minut darmowego parkowania w strefie A i B, ale jeśli ten czas zostanie przekroczony także i oni będą już musieli płacić.

Przypomnijmy, że przez kilka tygodni, w związku z pandemią koronawirusa można było parkować w Strefie Płatnego Parkowania bez konieczności płacenia za postój.

2 czerwca Rada Miasta Nowego Sącza przywróciła ponownie opłaty. Domagał się tego prezydent Ludomir Handzel w związku z luzowaniem obostrzeń przez rząd.

- Opłaty w Strefie Płatnego Parkowania w Nowym Sączu wracają od dzisiaj – przypomina Jerzy Leszczyński, prezes MPK w Nowym Sączu, spółki, która administruje dwiema Strefami Płatnego Parkowania. – Posiadacze karty nowosądeczanina będą mieli, tak, jak do tej pory darmowe 90 minut parkowania w tych strefach.

Zarządzające Strefą Płatnego Parkowania Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu przypomina, że za brak wniesienia opłaty za parkowanie lub przekroczenie opłaconego czasu postoju pobiera się opłatę dodatkową w wysokości 100 zł.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe