Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
21/06/2019 - 08:20

Nowy Sącz: kiedy zacznie działać schronisko dla bezdomnych zwierząt? [ZDJĘCIA]

Budowa wyczekiwanego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Tłoki w Nowym Sączu dobiega końca. Obiekt jest już prawie gotowy. Wykonawca zapewnia, że trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe.

Schronisko będzie przyjmować, zabezpieczać i przygotowywać do adopcji bezpańskie zwierzęta z terenu Nowego Sącza. Schronienie i specjalistyczną opiekę weterynaryjną znajdzie tam 70 psów i 15 kotów.

Dla nich przygotowano między innymi zadaszone pomieszczenia, boksy z możliwością wyjścia na zewnątrz na kilkunastometrowy wybieg. Dodatkowo zaprojektowano też wydzielone boksy dla izolacji psów agresywnych.

Przypomnijmy, że w nocy z 14 na 15 maja, na terenie powstającego schroniska dla bezdomnych zwierząt, doszło do aktu wandalizmu i kradzieży. Została zniszczona instalacja elektryczna oraz skradziono przewody elektryczne zamontowane w ścianach. Uszkodzone zostało też pokrycie ścian działowych oraz konstrukcja nośna sufitu podwieszanego. Dokonano również kradzieży na szkodę wykonawcy. Zniknęły między innymi znajdujące się na budowie narzędzia.

Wykonawca schroniska musiał zdemontować część poszycia ścian i sufitów oraz wykonać jeszcze raz instalację elektryczną, jednak jak zapewnia, teraz pracę idą zgodnie z planem.

- Pomimo dewastacji budowa schroniska przy ul. Tłoki zbliża się ku końcowi - mówi Artur Bochenek, wiceprezydent Nowego Sącza. - Obecnie prowadzone są prace związane z doposażeniem obiektu. Przed nami jeszcze ogłoszenie konkursu na prowadzenie schroniska. Mam nadzieję, że od 1 sierpnia schronisko zacznie działać.

Według założeń w schronisku będzie pracować od 5 do 6 osób, wspomaganych przez wolontariuszy.  

Koszt inwestycji to ponad 1 mln 400 tysięcy zł.

i.michalec@sadeczanin.info., fot. IM.

Budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt dobiega końca
Budowa wyczekiwanego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Tłoki w Nowym Sączu dobiega końca. Obiekt jest już prawie gotowy. Wykonawca zapewnia, że trwają jeszcze ostatnie prace wykończeniowe.


Dziękujemy za przesłanie błędu