Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
07/11/2018 - 10:10

Nowy Sącz: Kiedy ślubowanie nowego prezydenta oraz radnych?

Wczoraj radni zasiadający w Radzie Miasta Nowego Sącza w latach 2014 – 2018 zakończyli swoją czteroletnią pracę w tym samorządowym gremium. A kiedy odbędzie się pierwsza sesja nowej rady?

Przypomnijmy, że wolą wyborców do Rady Miasta, która pracowała będzie przez pięć najbliższych lat (2018 – 2023) weszło tylko sześciu radnych z obecnego składu rady.

W tym gronie znaleźli się: Dawid Dumana, Grzegorz Fecko, Józef Hojnor, Tadeusz Gajdosz, Janusz Kwiatkowski i Michał Kądziołka.  Pozostali to nowi radni wybrani 21 października przez wyborców.

A kiedy zostanie zwołana pierwsza sesja Rady Miasta?

Zgodnie z przepisami ustawy o samorządzie gminnym i samorządzie powiatowym
pierwszą sesję nowej rady gminy lub powiatu zwołuje komisarz wyborczy na dzień przypadający w ciągu 7 dni po upływie kadencji rady, natomiast zgodnie z art. 29a ust. 2 ustawy o samorządzie gminnym w celu złożenia przez prezydenta miasta ślubowania, komisarz wyborczy powinien zwołać sesję rady na dzień przypadający w ciągu 7 dni od dnia ogłoszenia zbiorczych wyników wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast na obszarze kraju.

- W związku z powyższym pierwsza sesja Rady Miasta Nowego Sącza, podczas której złożą ślubowanie radni nowej kadencji oraz nowy prezydent miasta, odbędzie się między 17 a 23 listopada – informuje Monika Zagórowska z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu.

[email protected], Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu